Vorteks Soğutucu Tüp(Vortex cool tube)

Kompresörünüz kaç beygirlik? Bir de tüp hacminiz?
7 kw Motorlu 3 pistonlu. 300 litre depo hacmi var. 6 bar basıyor.

7 kw Motorlu 3 pistonlu. 300 litre depo hacmi var. 6 bar basıyor.

Ciddi bir hava tüketimi söz konusu, Sn.alpsah01 de bir döküman eklemiş, oradan da bakabilirsiniz. İngilizce dökümanlarda birimler farklı olabiliyor, yurt dışından sipariş verirken buna dikkat etmek anlayacağımız bir birime çevirmemiz lazım.

Saygılar...

Vazgeçtim kalsın.

. PS-S1-----------49 Lt / dk------------------29 kCal /

Bizim kompresör zaten 50lt... 1 dk da hepsini bitirecek...

Soğutmayı çok abartmayın, dudaklarınız büzüp üfleyin ;), terlediğimizde annemiz nasıl serinletirdi ... işin özü venturi yapısı!
Ha vortexli soğtmayı yapm vidyoları da var!

Abi handmade olarak diy olarak aradım ama sadece bir kişi pcv borulardan yapım şeklini anlatmış onun dışında detaylı bişey bulamadım. Olur olmaz bilmiyoruz bir tane alalım söküp bakarız aynısını yaparız dedik :D

Bu arada kaba taslak bir hesapla minimum seviyede üflettiğimiz hava ile günde 10 TL lik elektrik tüketimi oluyor vorteksin

ayar vidasını tam özümseyemedim şuan.

Özümsemek nedemek[emoji12] [emoji12] [emoji6]

Ya o iş için kompresör yerine 0.37kw bi su pompası kullanıp suyla soğutsaydın..hem elektrikden tasarruf hem kompresör bakımını daha geç yapar daha etkili soğutursun..

Özümsemek nedemek[emoji12] [emoji12] [emoji6]

Ya o iş için kompresör yerine 0.37kw bi su pompası kullanıp suyla soğutsaydın..hem elektrikden tasarruf hem kompresör bakımını daha geç yapar daha etkili soğutursun..

Su soğutması var frezeninde bazı büyük parçalarda talaş suyla beraber rezil ediyo o yüzden hava üfleme iyi oldu.

özümseyemedim derken sıcak havanın çıktığı kısımdaki o ayar vidası ile soğutma ayarı değişiyor maksimum ile minimum noktada ki farkı tam anlayamadım :)

Forum istatistikleri

Konular
128,837
Kullanıcılar
450,932
Son üye
ibo45

Yeni konular

Geri