wc ampul sigarta attırdı

emrahkoker

Üye
Gunaydınlar

şimdi wc ampülü değiştirirken sigorta attı.Atan sigortaları kaldırdım.elektrık gelmedi.
saatin ordaki sigortada elektrık var ama evdeki sigortada elektrık yok kafayı yiyecem ve ayrıca saat ufak ufak dönuyor şaşırdım kaldım yardım beklıyorum sizden

Moderatör tarafında düzenlendi:
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Arkadasim kisa devre dedigin sanirim lambayi takarken faz noturu kisa devre yaptirdin.Bina girisindeki veya busonlu sigortan varsa onuda attirmis olabilirsin 2 faza dusmus olabilir ve sana gelen fa diger fazlardan donus yapiyor olabilir..Birde evdeki prizleri kontrol kalemi le kontrol ettiginde ikisinde de konrol kalemi isik yakiyorsa notur gitmisde olabilir. forumdayiz daha detayli yazarsan yardimci olmaya calisirim.

evde trifaze elektrikmi var anlamadım bence arad onun görmediği bi yerde bi tanede daha sigorta var

dışardaki sigorta ile içerdeki arasındaki kabloda kopukluk olabilir buvattaki bağlantıyı kontrol et

varsa ölçü aleti ile linye sorti hattını kontrol et derim

şöyle birşey yapabilirsin:
Önce panodan kendi dairene ait şalterleri kapat,sonra evdeki sigortanın girişindeki faz ile nötürü birleştir.sonra lat kattan panonun bulunduğu bölümden faz ile nötrün kablolarına ölçü aletiyle ölçüm yap 0 direnç çıkarsa sorun yoktur(panodaki faz nötr derken fazı sigorta girişnden ölçme saatin çıkışından ölç).tabi dediğimi hemen yapma.sitedeki daha tecrübeli arkadaslar buna sıcak bakarlarsa yapabilrsin.ama bi sorubn cıkacağını zanletmiyoum.tabi sigortalar kapalıyken yap bunu

Forum istatistikleri

Konular
129,312
Kullanıcılar
451,761
Son üye
trapcx

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri