wincc 7.0 sql haberleşmesi hakkında

berfin_bar

Üye
Herkese selamlar,

Aşağıdaki kod örneğini winncc 7.0 vb scripte (project modules) altında sub deneme altında yazdım daha sonra actionslardan 1s de bir call ile çağırdım, sql de bir tablo oluşturdum ve sql veri göndermeye çalıştım ama başaramadım bir yerde birşeyleri atlıyorum ama ne ? bulamadım. burda yanlış yapabileceğim yer DSN adı bunu nerden buluyoruz ? atladığım nokta nedir ... yardımlarınız için teşekkür ederim . sorunu çözdüğümde bütün açık kodları doğrusunu burdan paylaşırım.

Create the Access database with the WINCC_DATA table and columns (ID, TagValue) with the ID as the Auto Value.
Set up the ODBC data source with the name "SampleDSN", reference to the above Access database.
Programming.
Example 1

'VBS108
Dim objConnection
Dim strConnectionString
Dim lngValue
Dim strSQL
Dim objCommand
strConnectionString = "Provider=MSDASQL;DSN=SampleDSN;UID=;PWD=;"
lngValue = HMIRuntime.Tags("Tag1").Read
strSQL = "INSERT INTO WINCC_DATA (TagValue) VALUES (" & lngValue & ");"
Set objConnection = CreateObject("ADODB.Connection")
objConnection.ConnectionString = strConnectionString
objConnection.Open
Set objCommand = CreateObject("ADODB.Command")
With objCommand
.ActiveConnection = objConnection
.CommandText = strSQL
End With
objCommand.Execute
Set objCommand = Nothing
objConnection.Close
Set objConnection = Nothing

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhaba;

Sizin yazdıgınız yazıda anlatıldıgı gibi bir access MDB dosyası açın adı WINCC_DATA olsun

sonra denetim masasında ODBC ayarları var oradan bir kullanıcı DSN ekleyeceksin.
Bu DSN oluşturulurken test butonuTEST ediyor zaten baglantıyı.

eklediğin DSN adı sizin örnekte
SampleDSN olarak geçiyor sizde eklerken bunu verebilirsin yada değiştirebilirsin.

o zaman metinde SampleDSN ile sizin yeni verdiğiniz şekilde değiştiriniz.

Fakat bu dediklerimi win 7 de yapılır mı bilmiyorum win XP de bu şekilde.

Ayrıca siz SQL diye bahsetmişsiniz metinde MS access için anlatmış ama mantık aynı.
Denetim masasında DSN oluştururken MS access değil de SQL seçerek oluşturacaksınız.

teşekkür ederim ahmetbogus , üzerinde çalışıyorum , dediklerini uygulamaya geçireceğim. sonucu burdan paylaşırım.

Sonucu bende heycanla merak ediyorum olumlu bir sonuca ulasmanız dilegiyle takipteyim...

Forum istatistikleri

Konular
129,048
Kullanıcılar
451,318
Son üye
ibrahimturan20

Yeni konular

Geri