Wincc Flexible'da Fan Hareket Ettirme

arkadaşlar merhaba. wincc flexibleda örneğin bir fanın çalıştığını görmek istiyorum bunu nasıl yabilirim yardımcı olurmusunuz.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
benimde çok fazla bir blgim yok ama ben şu şekilde yapıyorum.fanın özellikler kısmından animations u oradan da appearance yi seçiyorum ve tag ı giriyorum.ve bit olarak seçiyorum.sonra sağ taraftan 0 da bir 1 de bir renk seçiyorum.sonra tag ın 1 değerinde daha sağda flash ı seçiyorum.plc den de o tagı aktif ettiğimde fan atadığım renklerde flash yapıyor.önemli not özelliklerde properties sekmesinde fill volr mode u shaded yapman gerekiyor.yoksa renk geğişimi olmuyor

sayın taner.bayir properties bölümünde fill volr mode yok bulamadım ben onu tam olarak nerededir acaba grafic bölümünden eklemiştim resmi oradan olabilirmi?

sayın taner.bayir properties bölümünde fill volr mode yok bulamadım ben onu tam olarak nerededir acaba grafic bölümünden eklemiştim resmi oradan olabilirmi?
fill volr mode diye yanlış yazmışım kusura bakma fill color mode olacak ve sağdaki toolbar dan enhanced object te symbol library i seçtikten sonra pencerene yapıştır.sonra özelliklerde generalden istediğin sembolu seç.sonra properties te dediğim fill color mode dan shaded yap.senin yöntemini de deneyip nasıl yapacağıma bakayım sonra cevap yazarım

sayın taner.bayir peki grafics teki bir şekli nasıl hareket ettirebilirim. örneğin bir ateşin yandığını veya motorun döndüğünü nasıl gösterebilirim. iş yerinde Scada var orada fanın dönüp dönmediğini görebiliyoruz bunu yapmak mümkünmüdür acaba

ben flexible i yeni yeni öğreniyorum.onuda kendi çabalarımla.söylediğiniz hareket ettirme olaylarını gif(hareketli) resimle olabilir düşüncesindeyim.çünkü flexible kütüphanesinde bulunan sembollerle böyle birsey yapmanın pek mümkün olmadığını düşünüyorum.ben flexible kütüphanesinden kullandıklarımı ya renk değiştirerek flash yapıyorum ya da şekli sağa sola hareket ettirerek çalıştıkları hissini veriyorum.gif resmi koymayı denemedim ama elimde bulunan giflerden deneyeceğim

Epey geç olmuş ama aşağıdaki linkte
istediğiniz işlemin nasıl yapılacağı çok güzel anlatılmış.

Forum istatistikleri

Konular
129,198
Kullanıcılar
451,560
Son üye
mertcan5657

Yeni konular

Geri