Wincc ile Obje Renk Değiştirme ?

berfin_bar

Üye
Wincc ile bir circle objesinin rengini nasıl değiştirebiliriz ? mesela input I124.0 1 olduğu zaman circle rengi giriden yesile dönsün. Ne yaptıysam olmadı birşeyleri atliyorum ama bulamadım .

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
wincc hangi versiyonunu kullanıyorsun.eğer v7 kullanıyorsan=obje özelliklerinden color/background color 'a istediğin renkleri ayarla ve I124.1 tag ını ata..daha sonra burası önemli yine özellikler bölümünden effects/Global color scheme ' da NO yap ve çalıştır.olur.

Arkadaşlar objenin renk değişimini winCC flexible da nasıl yapabiliriz.

wincc hangi versiyonunu kullanıyorsun.eğer v7 kullanıyorsan=obje özelliklerinden color/background color 'a istediğin renkleri ayarla ve I124.1 tag ını ata..daha sonra burası önemli yine özellikler bölümünden effects/Global color scheme ' da NO yap ve çalıştır.olur.
dinçer hocam benim soruma da bir cevap verebilirmisiniz..starta basınca Q0.0 aktif oluyor.Stopa basınca pasif oluyor ancak starta basmadan bir süre sonra kendiliğinden yine aktif oluyor..neden olabilir? teşekkürler..

kendi soruma kendim cevap vereyim..:) update cycle upon change yapınca ve flash mode iptal edilince düzeldi..Herkese kolay gelsin..

Dincer Bey yazdığınız her şeyi yaptım, arka plan rengi değişiyor. Fakat çalıştırdığım zaman arka plan rengi siyah oluyor ve girişe 1 verdiğim halde renk değişmiyor. wincc 7.0 sp1 ve s7 300 plc kullanıyorum. nerde hata yaptığımı bilmiyorum. Yardımcı olursan sevinirim.

rengini değiştirmek istediğiniz objeye sağ tıklayıp properties den backround colordaki ampul şekline sağ tıklayıp dynamic dialogue seçin açılan pencerede kullanmak istediğiniz tagı verin.Boolean kısmını seçip tagın true olması durumundaki rengini ve false olması durumundaki rengini ayarlayın.

rengini değiştirmek istediğiniz objeye sağ tıklayıp properties den backround colordaki ampul şekline sağ tıklayıp dynamic dialogue seçin açılan pencerede kullanmak istediğiniz tagı verin.Boolean kısmını seçip tagın true olması durumundaki rengini ve false olması durumundaki rengini ayarlayın.

mef3000,
Yardımın için çok teşekkür ederim. Bir kaç gündür bununla uğraşıyorum.

Arkadaşlar,
Bir konuda yardımınızı istiyorum. Çalıştıracağım motora tıkladığımda aynı ekranda küçük bir sayfa açılmasını ve buradan start stop yapmak istiyorum. Bazı scadalarda bu iş için hazır bloklar var. Wincc de sanırım yok veya ben bulumadım. Bu konuda yardım etmenizi istiyorum.

Forum istatistikleri

Konular
128,826
Kullanıcılar
450,914
Son üye
tugbag

Yeni konular

Geri