WinCC v7.0 kurulum hatası

herkeze selamlar. uzun uğraslar sonucu WinCC v 7.0 program buldum.
kurulum işlemi sırasında 'program packages' ekranından WinCC v7.0 standard
seçeneğini işaretleyip NEXT diyorum yeni açilan pencerede aynen:

The installation requirements have not benn met for the following products;
WinCC v7.0 standard
Microsoft Message Queuing is not installed. In order to be able to work with WinCC, please add this component:Settins>Add>Remove programs>Add/
Remove Windows component>Message Queuing

aynen bu yazıyor ve NEXT butonu aktif olmuyor.
ingilizcem yok bilmiyorum. lütfen bana yardımcı olun.
okuyan herkeze sonsuz teşekkürler.

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
herkeze selamlar. uzun uğraslar sonucu WinCC v The installation requirements have not benn met for the following products;
WinCC v7.0 standard
Microsoft Message Queuing is not installed. In order to be able to work with WinCC, please add this component:Settins>Add>Remove programs>Add/
Remove Windows component>Message Queuing

berkanozturk bey,
wincc yükleyebilmeniz için sql yüklü olması gerekir. onun içinde "Message Queuing" yüklü olması lazım oda denetim masası/program ekle kaldır/windows bileşenlerini ekle kaldır /Message Queuing işaretleyip ileri butonları ile işleme devam et.
zaten yukarıda dabunun ingilizcesi yazılı. şimdiden kolay gelsin.

hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. tarif ettiğiniz kurulumu yaptım.sonrasında WinCC verdiği hatayı tekrar vermedi. artık doğrumu kurduk yanlışmı kurduk bir şeyler kurduk. şimdi siteden indirdiğim dökümanlarla bir şeyler yapmaya çalışacağım. tekrar teşekkürler.

hocam yardımlarınız için çok teşekkür ederim. tarif ettiğiniz kurulumu yaptım.sonrasında WinCC verdiği hatayı tekrar vermedi. artık doğrumu kurduk yanlışmı kurduk bir şeyler kurduk. şimdi siteden indirdiğim dökümanlarla bir şeyler yapmaya çalışacağım. tekrar teşekkürler.

rica ederim. takıldığınız bir yer olursa bilgim dahilinde yardımcı olmaya çalışarım.

hocam gene sizi rahatsız edecem, kitaptaki tüm gösterilenleri takip ettim. haberleşme s7 MPI seçtim, TAG oluşturmada tek bit adresi veren seçenek olan 'binaryTag ' seçtim, adres olarak M 0.0 , sonra girafik ekranını açtım, 1 adet buton oluşturdum. butonu farenin sağ tuşu için 1 yapıp m0.0 atadım, farenin sol tuşu içinde 0 yapıp gene m0.0 atadım, plc ye m0.0 Q0.0 çalıştıracak şekilde yükledim. Scada aktiasyon işlemini yaptım fakat plc deki çıkış bir türlü çalışmadı. plc ile pc arasında s7 200 leri programladığımız sıemensin usp /ppi kablosu takılı ve onunla uğrastım. başka bir kablomu kullanmamız gerekiyor. tek butonlu basit bir işlemi yaptıramadım. hocam şimdiden teşekkürler.

hocam gene sizi rahatsız edecem, kitaptaki tüm gösterilenleri takip ettim. haberleşme s7 MPI seçtim, TAG oluşturmada tek bit adresi veren seçenek olan 'binaryTag ' seçtim, adres olarak M 0.0 , sonra girafik ekranını açtım, 1 adet buton oluşturdum. butonu farenin sağ tuşu için 1 yapıp m0.0 atadım, farenin sol tuşu içinde 0 yapıp gene m0.0 atadım, plc ye m0.0 Q0.0 çalıştıracak şekilde yükledim. scada aktiasyon işlemini yaptım fakat plc deki çıkış bir türlü çalışmadı. plc ile pc arasında s7 200 leri programladığımız sıemensin usp /ppi kablosu takılı ve onunla uğrastım. başka bir kablomu kullanmamız gerekiyor. tek butonlu basit bir işlemi yaptıramadım. hocam şimdiden teşekkürler.

evet bağlatıyı s7-mpı yapmışsın fakat kullandığın kablo ppi! mpi kablo kullanman lazım. onun yerine ethernet de kullanbilirsin(plc de ethernet port varsa). plcsim splc similasyon programını kullanarak da haberleşebilirsin. hiç bir kablo kullanmana gerek kalmaz. kolay gelsin

hocam teşekkürler. sorunlarla karşılaşmama rağmen bayağı zevkli bir iş. her gün yeni şeyler öğreniyorum. tekrar teşekkürler.

sayın hocam benimde bir sorum olacak size , allen bradley in rslogix 500 programı ile oluşturulan bir yazılımın scadasını wincc v7.0 ile yapmak istiyorum ben bu iki programı sanal ortamda nasıl we hangi programla haberleştirebilirim. Bende rslinks war sanırım olmaz saygılarımla.

Son düzenleme:
Eğer PLC niz SLC500 ise allen-bradley dışındaki üreticilerin SLC500 e takılabilen profibus haberleşme kartı olduğunu okumuştum, bu kartla wincc den SLC500 PLC yi haberleştirebilrsin. Sanal ortamda nasıl olur bilmiyorum.
veya
siemens operatör panel kullanarak örn. dh485 habeleşme sistemi ile doğrudan SLC500 CPU ile kolaylıkla bilgi alışverişi yapabilirsin diye biliyorum.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
129,026
Kullanıcılar
451,281
Son üye
barisey

Yeni konular

Geri