wincc ve s7200 haberleşmesi

kiki6985

Üye
arkadaşlar s7200 ile wincc yi nasıl haberleştirebiliriz. pc access var fakat nasıl kullanacağımı bilmiyorum. elinizde bu konuyla ilgili döküman varsa paylaşır mısınız?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
wincc de modbus haberleşmeyi seçerseniz ve s7200 ün dokumanından veri adreslerini inceleyip tag ekleme islemi yaparsanız herhangibir ara program kullanmadan haberleşebilirsiniz.

sanırım bunu nasıl yapacağımızı bilen yok..herkes ya pcaccess yada kepserverex kullanıyor.Bunu daha kolay yolu mutlaka olmalı

Yukardada anlatmaya çalıştığım gibi S7 200 ün pdf dokümanında I/Q/V/M veri bölgeleri için modbus haberleşme adreslerinin nasıl olduğu yazıyor örneğin 40001 gibi oraya bakıp Wincc dende modbus seçip taglarinizi tanımlayıp yapabilirsiniz.

Yukardada anlatmaya çalıştığım gibi S7 200 ün pdf dokümanında I/Q/V/M veri bölgeleri için modbus haberleşme adreslerinin nasıl olduğu yazıyor örneğin 40001 gibi oraya bakıp Wincc dende modbus seçip taglarinizi tanımlayıp yapabilirsiniz.

WinCCde bahsettiğiniz modbus seçimini nerde yapacağız???
biraz daha detaylı bilgi verebilirseniz çok işimize yarayacak?

Şimdi burada arkadas yazmıs ama bılmıyorum daha once bu sekılde s7-200 ıle WınCC yı haberlestırdımı?

Ama sundan sahsım adına emınım kı sadece WınCC den Modbusı secerek S7-200 ıle haberlesemezsınız. Wıncc tarafından modbus sorgusu atılıyorsa karsısındada modbus protokolunden anlayan bır cıhaz olması lazım. S7-200 un ıse modbus portu yoktur. Portu freeport olarak kullanılıp ıcıne modbus protokolu gommenız lazım bence. Baska turlu modbus uzerınden haberlesmenız mumkun olmayacaktır dıye dusunuyorum

Forum istatistikleri

Konular
128,931
Kullanıcılar
451,107
Son üye
Xte13

Yeni konular

Geri