winpic800

bizimkiz

Üye
Merhabalar,
Ben elimdeki bir .hex dosyasini 16F877'ye yazmak istiyorum. Elimde bir jdm programmer karti var. Ancak
winpic programi bir turlu hardwareyi goremiyor. Ne gibi ayarlamalar yapmam gerekli?

öncelikle forumumuza hoş geldin güzel vakit geçirirsin inşallah
örneğin rs232 kablosunu hangi porta bağladıysan programdada onu seçeceksin sorun bence bundandır
bende winpic kullanıyom sorunsuz programlama yapıyor
kolay gelsin

onlara baktim aslinda ama yine de olmadi...

arkadaşlar ic_progla uğraşmayın bazen saç baş yoldurtuyor.Konuyu açan arkadaşım eğer 877 ini daha önce programlamış ve cp(code protect) açık konumda unuttuysan tekrar programlanamıyor verdiği hatayıda söyleyeyim "cannot initialize programmer"
tavsiyem: paraya kıy yeni bir 877 al cp ye dikkat et tekrar programlama.
not:Yukarıda yazdıklarımnı senin doğru programlama kartını seçip kartınıda doğru porta taktığını varsayıyorum.
İyi çalışmalar...

coder1 ' Alıntı:
arkadaşlar ic_progla uğraşmayın bazen saç baş yoldurtuyor.Konuyu açan arkadaşım eğer 877 ini daha önce programlamış ve cp(code protect) açık konumda unuttuysan tekrar programlanamıyor verdiği hatayıda söyleyeyim "cannot initialize programmer"
tavsiyem: paraya kıy yeni bir 877 al cp ye dikkat et tekrar programlama.
not:Yukarıda yazdıklarımnı senin doğru programlama kartını seçip kartınıda doğru porta taktığını varsayıyorum.
İyi çalışmalar...
valla aynen katılıyorum paraya kıy kendine brenner 8 al bitane usb den calışan lap top tada kullanırsın normal pc de de cayır cayır yükler. Evlatlık yaniii ;D

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri