Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

Z ekseni için besleme parçasını kullanabileceğim yerler konusunda tecrübelerinize ihtiyacım var.

Önerilerinizi bekliyorum.

Yukarıda paylaştığım Z ekseni detayı için bir fikriniz var mı acaba arkadaşlar?

Her işe Besmele ile başlamak iyidir ama Z ekseninde nasıl duracak o ayrı konu.

Arabaları aynı parçaya hem arka hem öne nasıl vidalayacaksın iyi düşün.

Son düzenleme:
hahaha sanırım o sırada besmele çekiyordum.. besleme parçası besmele parçası olmuş.. :/ neyse her işte bir hayır vardır. araba kısmından besliyorum.. yani B seçeneği doğrumu anlıyorum

hahaha sanırım o sırada besmele çekiyordum.. besleme parçası besmele parçası olmuş.. :/ neyse her işte bir hayır vardır. araba kısmından besliyorum.. yani B seçeneği doğrumu anlıyorum
B secenegi daha iyi ama sozum hala gecerli neyi nasil vidalayacaksin iyi hesap et. Yoksa elinde alyan saga sola bakar durursun.

B secenegi daha iyi ama sozum hala gecerli neyi nasil vidalayacaksin iyi hesap et. Yoksa elinde alyan saga sola bakar durursun.
vidalama olayını halledebilirim. aksları kaydırarak tamamlıyacağım. zaten burada 2 boyutlularını paylaşıcam. olası bir sorunu beraber görebiliriz.

Güzel dualara amin.

Çizimlerini solidworks gibi bir programda yap.
Tek tek parçaları çizersin ya da hazırları varsa bulur indirirsin.
Sonra " montaj " operasyonu ile bir araya getirirsin.
Sonra ilişkiler belirtirsin bu yüzey şu yüzeyle paralel..şu çizgi ile o çizgi aynı doğrultuda .. gibi.
Sonra mesela araba ray üzerinde imleç ile kayar hale gelir 3 boyutta döndür çevir bak...
Kullandığın program öyle şeyler yapamıyor bildiğim kadarı ile.
Solidworks her yerde bulunur ayrıca Türkçe anlatımları dolu.
İşi zaten bilen birisi 3-5 gecede hatmeder.
İş yerinde dikkatli olmak lazım lisanssız kullanımlarda.
Çok ciddi sorunlar olabilir.
Ama kişisel pc lerde laptoplarda filan , kişiseldir sorumluluk sizin denince ellemeye korkuyorlar.
Madem iş yeri aldır , çok bir şey değil iş görüyor çünkü.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…