Wood Mood 3 Eksen Cnc Projesi.

ne zaman bitecek şu tasarım ?? montaja geç artık

@asenyurt hayırlısıyla başlıyacağım.. sipariş ve malzeme listesi uzun sürdü..
vidalarına kadar yazmak zorunda kaldım.. 827 parça somun ve civata ilişkisi var.. Ayrıca, evlilik hazırlığı da devam ediyor. ondan biraz meyale meyale oluyor :)

Konumu tekrar hortlatayım..

Malum iş hayatındaki sallantılar, evlilik arefesi vs gibi özel sebeplerden dolayı uzak kaldım.
bu sırada işin başından başlayarak, evde çalışabilecek bir sistem üzerinde de çalışmayı ihmal etmedim.

bütçem kısıtlı, mdf cnc'ye dönmek zorunda kaldım. ayrıca destekli mil ile şimdilik yol alacağım.
evde toz ve gürültüyü engelleyebilmesi için harketli tabla tasarımından yola çıktım. izmir koşullarında yaptığım araştırmalar doğrultusunda önceki tasarımın malzeme işlemesine 3500-4000 tl gibi rakamlar çıkardılar. bu yüzden bu yoldan ilerleyip, nasreddin hoca misali kazanı doğurtmayı düşünüyorum.

yorumlarınıza herzaman açık olduğumu dile getirerek, incelemenizi tavsiye ettiğim bir 3 eksenli cnc projesini tekrar sizinle paylaşmak istiyorum..

Saygılarımla,

makine boyutları 1100x750x750
işleme alanı 500x500x150

M16 destekli mil
16 05 bilyalı vidalı mil
0.75 KW arel spindle
BOX CNC KAPALI.119.jpg
BOX CNC KAPALI.118.jpg
BOX CNC KAPALI.117.jpg
BOX CNC KAPALI.116.jpg
BOX CNC KAPALI.115.jpg
BOX CNC KAPALI.114.jpg
BOX CNC KAPALI.113.jpg
BOX CNC KAPALI.111.jpg
BOX CNC KAPALI.110.jpg
BOX CNC KAPALI.109.jpg

Görsellerin devamı,

BOX CNC KAPALI.108.jpg
BOX CNC KAPALI.107.jpg
BOX CNC KAPALI.106.jpg
BOX CNC KAPALI.105.jpg
BOX CNC KAPALI.104.jpg
BOX CNC KAPALI.103.jpg
BOX CNC KAPALI.102.jpg
BOX CNC KAPALI.101.jpg
BOX CNC KAPALI.100.jpg
BOX CNC KAPALI.99.jpg

Sağolun allah razı olsun.

18mm kalibreli mdf'den cad çizimlerini çıkarıp kesime vereceğim.. sonrası zaten direk montaj olacak :)
poluüretan yağ bazlı şeffaf dolgu ile koruyabilirim yada, laminasyon yapabilirim. daha o konuya gelemedim.. aslında laminant kaplı mdf en koruyucu özelliğe sahip ama, poliüretan d4 tutkalı kullanacağım için ham mdfyi sonradan kaplamayı düşünüyorum..

Render imajları harika. Makinenin tasarımı da güzel fakat kapağı geriye doğru açınca malzemede kanırma olmayacak mı? Bir de oraya menteşenin yanı sıra hidrolik bir şeyler de koysan.

Evliliğini şimdiden tebrik ederim.

Suat Abinin dediği gibi ya mutfak dolablarında kullanılan amortisörler var onlar güzel olur

Forum istatistikleri

Konular
129,080
Kullanıcılar
451,371
Son üye
yokedici.2001

Yeni konular

Geri