YÖK haksızlığı ortadan kaldırdı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
meslek lisesi bahane imam hatipler şahane, acaba imam hatiplerin durumu olmasaydı, meslek liseleri için böyle bir karar çıkarmıdı yökten?

11 yıldır yapılan haksızlık sona ermiştir... Haksızlık hiç kimseye yapılamaz... Elektrik bölümü öğrencisi de bu vatanın evladıdır... İmam hatiplide ...
Haksızlık 1 kişiye dahi yapılsa zulümdür... Bunun lam ı Cim i yok...

salih bey söylediklerinizi bilgisizliğinize veriyorum.Herhangi bir meslek lisesi mezunun düz lise mezunundan müfredat itibarı ile fazlası vardır.Hem düz liseler gibi sayısal ve sözel dersleri al,hemde meslek dersleri al.

Bu ne demek biliyomusunuz?Bir meslek lisesi mezunu günde 10 saat ders alıyor peki ya düz liselilerne kadar?
İşin özeti meslek lisesinden mezun bir gencin gördüğü derleri görüyor ve üzerine meslek dersleri görüyorsa onunla aynı şartlarda öss ye girip istediği yerleri tercih etmeye hakkı olmalıdır.
Bunu anlamayanlar yüzünden teknik lisede 4 elektrik okuduk össye girdik rahat rahat mühendislik okuyabilecekken ataması olmayan öğretmenliğe mahkum edildik, ve üniversiteye kadar eline kontrolkalemi almamış çocuklar bizden daha düşük puan alıp mühendis oldular başımıza.
Afedersiniz ama ederim böyle adaletin içine...

salih bey söylediklerinizi bilgisizliğinize veriyorum.Herhangi bir meslek lisesi mezunun düz lise mezunundan müfredat itibarı ile fazlası vardır.Hem düz liseler gibi sayısal ve sözel dersleri al,hemde meslek dersleri al.

Bu ne demek biliyomusunuz?Bir meslek lisesi mezunu günde 10 saat ders alıyor peki ya düz liselilerne kadar?
İşin özeti meslek lisesinden mezun bir gencin gördüğü derleri görüyor ve üzerine meslek dersleri görüyorsa onunla aynı şartlarda öss ye girip istediği yerleri tercih etmeye hakkı olmalıdır.
Bunu anlamayanlar yüzünden teknik lisede 4 elektrik okuduk össye girdik rahat rahat mühendislik okuyabilecekken ataması olmayan öğretmenliğe mahkum edildik, ve üniversiteye kadar eline kontrolkalemi almamış çocuklar bizden daha düşük puan alıp mühendis oldular başımıza.
Afedersiniz ama ederim böyle adaletin içine...

Aynen Öyle...
Biz isteyerek Teknik Öğretmen olduk...

Ama benim Sayısal 1 sorularının 30 unda 28 ini ve Sayısal 2 den 30 sorudan 24 ünü yapan öğrencim Mühendislik isterken ve Katsayı Adaletsizliği olmasaydı istediği birçok Mühendislik Fakültesine gidecekken Teknik Eğitim fakültesine gitti...

Hem pratik hemde Matematik becerisi Üst düzeyde birsürü öğrencimi Harcadılar...
Haa ekmeksiz mi kaldılar? Hayır , ama adaletsiz sistem istedilerini yapmalarına müsaade etmedi... Önleri kesildi...

11 yıldır yapılan haksızlık sona ermiştir... Haksızlık hiç kimseye yapılamaz... Elektrik bölümü öğrencisi de bu vatanın evladıdır... İmam hatiplide ...
Haksızlık 1 kişiye dahi yapılsa zulümdür... Bunun lam ı Cim i yok...

Sn. Mesut bey, mesele sizin burada belirttiğiniz kadar dar kapsamlı değil. Olay bir vatan-millet-sakarya olayı da değil. Bu lamba cin olayı da değil. Olayın vehametini belki bizler yakın gelecekte göremeyeceğiz ama neticelerini çocuklarımız-torunlarımız maalesef tecrübe edecekler. Tehlikeyi sezinleyen, bu siyasi şovu, bu tribünlere oynamanın farkına varmış nice arkadaşlarım var, ama hep içimize atıyoruz.
Ben konuyu kapatıyorum, değerli arkadaşlarım kusura bakmasınlar. Selametle...

Sn. Mesut bey, mesele sizin burada belirttiğiniz kadar dar kapsamlı değil. Olay bir vatan-millet-sakarya olayı da değil. Bu lamba cin olayı da değil. Olayın vehametini belki bizler yakın gelecekte göremeyeceğiz ama neticelerini çocuklarımız-torunlarımız maalesef tecrübe edecekler. Tehlikeyi sezinleyen, bu siyasi şovu, bu tribünlere oynamanın farkına varmış nice arkadaşlarım var, ama hep içimize atıyoruz.
Ben konuyu kapatıyorum, değerli arkadaşlarım kusura bakmasınlar. Selametle...

Şaştım ,kaldım ! benim öğrencimin mühendis veya iktisatçı olması mı tehlike? Yahut ta işletmeci olması mı ? Neymiş vehametli olan olay ?
Herhalde bu ülke tüm yasakçı ve dayatmacı zihniyete rağmen , rekabetçi ve çağdaş bir ilerleme ile yine de kalkınır... temennim odur...

Son düzenleme:
Bu nasıl çağdaş bir ilerleme olacak, imam hatiplerle mi başaracaksınız bunu? Bugün ülkemizde çağdaş sanatçı, her daldan sporcu yetişmezken, bu konular üzerinde çalışma yapılmazken, sırf ileride kadrolaşma amacıyla türlü katsayı oyunları ile çocuklarımızın geleceklerini ipotek altına almayı, büyük olasılıkla sosyal bilimlerden mezun olacak bu insanların yönetimde bulunması ile çok büyük ihtimalle ne İdil Biret ler, ne Fazıl Say lar ne de başkaları bu ülkede olmayacaklar. Bu zihniyeti biz iyi tanırız, başımıza daha neler gelecek valizimiz hazır bekleyip göreceğiz. Bu ülke İran olmasın, bu ülke bir Fransa, bir Almanya olsun.

Bu nasıl çağdaş bir ilerleme olacak, imam hatiplerle mi başaracaksınız bunu? Bugün ülkemizde çağdaş sanatçı, her daldan sporcu yetişmezken, bu konular üzerinde çalışma yapılmazken, sırf ileride kadrolaşma amacıyla türlü katsayı oyunları ile çocuklarımızın geleceklerini ipotek altına almayı, büyük olasılıkla sosyal bilimlerden mezun olacak bu insanların yönetimde bulunması ile çok büyük ihtimalle ne İdil Biret ler, ne Fazıl Say lar ne de başkaları bu ülkede olmayacaklar. Bu zihniyeti biz iyi tanırız, başımıza daha neler gelecek valizimiz hazır bekleyip göreceğiz. Bu ülke İran olmasın, bu ülke bir Fransa, bir Almanya olsun.

Ne alakası var? Benim öğrencilerim elektrik -elektronik okuyorlar...

Ayrıca burası siyasi tartışma forumu değil zannederim...

Ben meslek liseli öğrencimin hakkını savunurum ve okuma özgürlüğü mutlu bir azınlığın ve tuzukuruların özgürlüğü olmamalı herhalde...

hopdedix'in fikirlerine katılıyorum. Haksızlık sona erdi yorumlarınada gülüyorum. Değişen hiç birşey olmayacaktır. İmamhatipte okuyan düz meslek lisesinde okuyan öğrencinin fen-matematik bilgi birikimi ile düz liseler,fenliseleri,özel liselerde okuyan öğrencilerin fen-matematik bilgi birikimi arasında fark değil uçurumlar vardır. Ayrıca 2.kategorideki öğrencilerin boş zamanı fazladır.
Yine herkes kendi kulvarında koşmaya devam edecektir birkaç istisna hariç(zeki,çok çalışkan ve çok azimli öğrenciler). YÖK gelen tepkilerle sadece hodri meydan demiştir o kadar sistem değişikliğinin asıl nedenini hopdedix zaten söyledi.

herkese hayırlı olur inş. Meslek liseli ve imam hatipli kardeşlerim adına çok sevindim. işte kılıç işte meydan , hakeden girer üni. ye . şartlar aynı kime ne zararı var anlamış değilim..

... YÖK gelen tepkilerle sadece hodri meydan demiştir o kadar sistem değişikliğinin asıl nedenini hopdedix zaten söyledi.

Tepkiler mutlu ve tuzukuru bir azınlıktan geliyor...

Ayrıca bu olayı Salt siyasi kulvara indirgemek yanlış...ben Teknik adamım ve teknik düşünürüm..

Hiçbir şey eğitim özgürlüğünün önünde engel olamaz...Olamamalı da..

Halep oradaysa Arşın burada. Matematiksel ve Sosyal bilgi ve beceriye sahip öğrencilerimiz de istedikleri kulvarda yarışabilmeli... Rekabetçi bir eğitim Türkiye için en faydalı olanıdır...

Meslek liseli öğrenci tabiiki çoğunlukla Ortadirek veya gariban ailelerin çocukları , 11 yıldır çiğnenen haklarına kimse ses çıkarmıyordu...

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Geri