YÖK haksızlığı ortadan kaldırdı...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Tepkiler mutlu ve tuzukuru bir azınlıktan geliyor...

Ayrıca bu olayı Salt siyasi kulvara indirgemek yanlış...ben Teknik adamım ve teknik düşünürüm..

Hiçbir şey eğitim özgürlüğünün önünde engel olamaz...Olamamalı da..

Halep oradaysa Arşın burada. Matematiksel ve Sosyal bilgi ve beceriye sahip öğrencilerimiz de istedikleri kulvarda yarışabilmeli... Rekabetçi bir eğitim Türkiye için en faydalı olanıdır...

Meslek liseli öğrenci tabiiki çoğunlukla Ortadirek veya gariban ailelerin çocukları , 11 yıldır çiğnenen haklarına kimse ses çıkarmıyordu...

Bende orta direk aile(Öğretmen) çocuğuyum bende tekniklise mezunuyken mühendislik fakültesini kazandım,bende teknik adamım(çekirdekten yetişme). Tabiiki senelerce kimse sesini çıkarmadı şimdi değişen ne? hopdedix buna deyindi yorumunda son derecede haklı. Maksat farklıydı meslekliseliler asıl maksata maske olarak kullanıldı olay budur değişen budur geniş düşünmek bazı şeylerin farkına varmak gerekir.
Dediğiniz gibi rekabet her alanda güzeldir başarı getirir...
Atatürkçü,aydın fikirli öğrencilere bu yarışta başarılar dilerim...

Sanırım "Tepkiler mutlu ve tuzukuru bir azınlıktan geliyor..." bu cümle için cevap hakkım doğuyor.

Dişimle tırnağımla, çok zor şartlarda okulumu bitirdim. Mühendisliği bitirmem için dışarıda çalışmam gerekti. Azmettim, bitirdim. İngilizce me ek olarak Almanca ve Fransızca öğrendim. Kitabım yayınlandı. Yurtdışında çalışmak için teklifler aldım, gitmedim. Mutlu bir azınlık olsaydım herhalde buralarda durmazdım. Ben bir Anadolu çocuğuyum. İnsanlarımızın gerçek manada aydınlanması için çabalayan herkesi kutluyorum.

Ayrıca devir değişti, artık hangi kesimin zengin olduğu, servetine servet kattığı, kimlerin tuzunun kuru olduğu ortada. Benim fikirlerimi beğenmeyebilirsiniz, isterseniz bütün repütasyonlarımı da silebilirsiniz. Ben sizin fikirlerinizi beğenmiyorum diye repütasyonunuzu silmem.

Son düzenleme:
Sanırım "Tepkiler mutlu ve tuzukuru bir azınlıktan geliyor..." bu cümle için cevap hakkım doğuyor.

Dişimle tırnağımla, çok zor şartlarda okulumu bitirdim. Mühendisliği bitirmem için dışarıda çalışmam gerekti. Azmettim, bitirdim. İngilizce me ek olarak Almanca ve Fransızca öğrendim. Kitabım yayınlandı. Yurtdışında çalışmak için teklifler aldım, gitmedim. Mutlu bir azınlık olsaydım herhalde buralarda durmazdım. Ben bir Anadolu çocuğuyum. İnsanlarımızın gerçek manada aydınlanması için çabalayan herkesi kutluyorum.

Ayrıca devir değişti, artık hangi kesimin zengin olduğu, servetine servet kattığı, kimlerin tuzunun kuru olduğu ortada. Benim fikirlerimi beğenmeyebilirsiniz, isterseniz bütün repütasyonlarımı da silebilirsiniz. Ben sizin fikirlerinizi beğenmiyorum diye repütasyonunuzu silmem.

İyi işte , sende Anadolu çocuğu isen başka Anadolu çocuklarının da önünün kesilmesine karşı çıkman gerekirdi...

Mesele başka anlatamıyorum, anadolu çocuğunu düşünen yok. Üniversite harçlarından haberiniz var mı? Onlar Rumeli çocuğu mu? En iyisi mi bu konuyu kapatalım. Meslek Liseleri için hayırlı olsun onlar için diyeceğim yok ama şunu unutmamak gerekir ki bu düzenleme imam hatiplerin önünü açmak için yapıldı, meslek liseleri katsayısı sadece tepkileri azaltmak için.

Konuyu bence kapatalım...

'Cevahir kadrini cevher füruşan olmayan bilmez'

Ben kendi öğrencilerimin kıymetini bilirim ve onlar asla ayrımcılığı hak etmemişlerdi..

Meseleyi siyasi boyutta asla değerlendirmeyelim... Ennihayet...

Son düzenleme:
Mesele başka anlatamıyorum, anadolu çocuğunu düşünen yok. Üniversite harçlarından haberiniz var mı? Onlar Rumeli çocuğu mu? En iyisi mi bu konuyu kapatalım. Meslek Liseleri için hayırlı olsun onlar için diyeceğim yok ama şunu unutmamak gerekir ki bu düzenleme imam hatiplerin önünü açmak için yapıldı, meslek liseleri katsayısı sadece tepkileri azaltmak için.

Konuyu bence kapatalım...
10 sene önce meslek liseleri ve imam hatiplerin önü kapatıldığında bu kadar tepki verdiğinizi sanmıyorum.

Sn. Şef bey,

O günkü konjonktürü, 8 yıllık kesintisiz eğitimin neden yapıldığını ve buna neden olan şartları benden çok daha yaşlı olduğunuz için daha iyi hatırlarsınız efendim.

adam matematik eğitiminin yanında din eğitimi aldığı için üniversiteye neden alınmıyor ?
adı imam hatip olduğu için neden liseden sayılmıyor? burda demokrasi namına bir şey göremiyorum ayrıca neden bir takım insanlar bu gençlerin üniversite okuma özgürlüğünü kısıtlama çabası içersinde ?

İmam hatip ne demek? Bir takım insanlar neden bunda diretirler?

Bir zamanlar köy enstitüleri vardı, yaşlılar bilirler, ne oldu bu köy enstitülerine, neden kapandılar?

köy enstütülerini kapatan zihniyetle sizin tutumunuz arasında şu na bir fark olmadığını anlamamanız çok yazık..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Forum istatistikleri

Konular
129,107
Kullanıcılar
451,426
Son üye
abdullahse

Yeni konular

Geri