Yüksük sıkma pensesi tavsiye

stresstest

Üye
Ceta formun bu ürünü kullanan oldu mu fiyat olarak uygun ama kalite olarak nasıl? Uzak doğudan alıp marka mı basıyorlar acaba?

Şu ürünü aldım sorunsuz diyebileceğiniz ürün var mı? Altıgen ve kare sıkmalar hakkında bildiğiniz fark var mı?

ceta-form-e69-essq-kablo-yuksugu-kare-form.jpg

Ürünün diğer tarafında ayar potu var, kablo boyutuna göre ayar mı yapmak gerekiyor?

essq-2-kablo-yuksugu-sikma-pensesi-kare-form-24406.jpg

Son düzenleme:
Bende no name bir ürün var işimi görüyor. Ceta Form un bu ürünü ile bendeki no name ufak tefek değişikler harici birbirine çok benziyor.​

Mantığım noname ürünlerden yana fakat uzun vadeli kullanımda elimde kalır mı bilmiyorum.

Amazonda 300 liraya da var. Ayar kısmının pek işe yaramadığı söylenmiş. Bu üründe nasıl bilemiyorum.

Knipexin sıkma pensenini almıştım aslında ama sıkma profilini beğenmedim. 0.50-0.75 gibi kablolarda pratik değil yüksük ezilip bozuluyor ya da gevşek kalıyor.

97-71.jpg

Şu knipex e ısınamadım gitti. Knipex in pensesi mi no name ni? Bence no name. Elinizde kalsa bile verdiğiniz paraya üzülmezsiniz. Elde kalana kadar parası çıkarır.

güzel insan, pense pensedir. iki tane sera düşün en 15m boy 75 m yükseklik 3,5 m ön kapıdan girip arka kapıdan çıkana kadar donuna kadar terledin. içinde büyüklü küçüklü yaklaşık 40 tane havuz ve tank vardı. her tankın aydınlatması ayrı ayrı. ve IP65 standardında olmasına karşın en kaliteli kablo, armatür, bağlantı zımbırtıları en fazla 2 yıl dayanırdı. deniz suyu ve nemi sağ olsun. kaç tane kabloya yüksük taktım, değişim yaptım bilmiyorum ama o kablo sıkma pensesinden kullanmadım. yani o kadar takmamak lazım. tesis mi? hatchery, yavru balık üretim tesisiydi. kimse ne sana, ne de bana yüksük pensesi kullandık diye madalya vermeyecek, vermezde. takma kafana. ha çantamda dursun dersen sıkıntı yok.

Şu knipex e ısınamadım gitti. Knipex in pensesi mi no name ni? Bence no name. Elinizde kalsa bile verdiğiniz paraya üzülmezsiniz. Elde kalana kadar parası çıkarır.

Benimde Knipex'in kullandığım ürünü yok. Çoktandır elektrikçi pensesine (Knipex 13 86 200) niyetlenip almamıştım. Onunda pek bir numarası yokmuş.

Sıkma pensesini de fiyatı uygun diye aldım deneme yaptım ama pek sevmedim, iade ettim.

Küçük kesitli kabloda işe yaramadı. Büyük kesitli kabloda 2 defa baskı yapmak gerekiyor. Tek seferde olmuyor. İkinci seferde aynı hizaya denk getirmek için uğraşmak gerekiyor. Aynı zamanda yüksük deliniyor.

güzel insan, pense pensedir. iki tane sera düşün en 15m boy 75 m yükseklik 3,5 m ön kapıdan girip arka kapıdan çıkana kadar donuna kadar terledin. içinde büyüklü küçüklü yaklaşık 40 tane havuz ve tank vardı. her tankın aydınlatması ayrı ayrı. ve IP65 standardında olmasına karşın en kaliteli kablo, armatür, bağlantı zımbırtıları en fazla 2 yıl dayanırdı. deniz suyu ve nemi sağ olsun. kaç tane kabloya yüksük taktım, değişim yaptım bilmiyorum ama o kablo sıkma pensesinden kullanmadım. yani o kadar takmamak lazım. tesis mi? hatchery, yavru balık üretim tesisiydi. kimse ne sana, ne de bana yüksük pensesi kullandık diye madalya vermeyecek, vermezde. takma kafana. ha çantamda dursun dersen sıkıntı yok.

Biraz anksiyete meselesi, takıntılıyım : ) Küçük kesitlerde penseyle yan keskiyle iş yapılıbilir ama iki kabloyu birleştirme noktasında özellikle kullanmak lazım diye düşüyorum.

Tabi her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır saygı duyarım.

Ceta formun bu ürünü kullanan oldu mu fiyat olarak uygun ama kalite olarak nasıl? Uzak doğudan alıp marka mı basıyorlar acaba?

Şu ürünü aldım sorunsuz diyebileceğiniz ürün var mı? Altıgen ve kare sıkmalar hakkında bildiğiniz fark var mı?

Ekli dosyayı görüntüle 109929

Ürünün diğer tarafında ayar potu var, kablo boyutuna göre ayar mı yapmak gerekiyor?

Ekli dosyayı görüntüle 109930
1 sene sonra gevşeyip dağılabiliyor saha kullanımında , şuan Phonıx Contact marka kullanıyorum 2 yıl oldu. Hem atolye hem sahada sıkıntısız çalışıyor. Tavsiye ederim

1 sene sonra gevşeyip dağılabiliyor saha kullanımında , şuan Phonıx Contact marka kullanıyorum 2 yıl oldu. Hem atolye hem sahada sıkıntısız çalışıyor. Tavsiye ederim

Evet zaten onu almak istiyorum da alternatif bulabilirmiyim diye bakınıyordum. No name ürünlerden farklı olarak ayar kısmı yok zaten onda.

Dağılıyor dediğiniz Ceta-Form herhalde.

Sürekli kullanıyorsanız pense şeklinde değilde cır cır benzeri dişli mekanizması olanlar daha az el yorar.

İnce kesitli (2.5 mm² ve aşağısı) kabloları sık kullanıyorsanız, tek bir aletle işi çözeyim diyorsanız Gedore 8133 tavsiyemdir, kırmızı ve mavi pabuçları da sıkabiliyor. Ayrıca kablo soyma delikleri de mevcut.

Forum istatistikleri

Konular
129,179
Kullanıcılar
451,536
Son üye
Almeelktk

Yeni konular

Geri