Yıldız üçgen 2 faZ

bekiro42

Üye
Ustalarım yıldız üçgen olarak çalişan 67 kw lık bi dalgıç var. Üçgen çalişirken bacak akımları 6 kablodada 70A. Sorum şu. Kontaktor çıkışlarında bulunan 3 er kablodan sadece 1 tanesinin koptugunu varsayarsak ( sag 3 kanal sol 3 kanal kablonun sagında yada solunda 3 kanalın sadece 1 inde kopma olursa) motor 2 faza düşmüş gibimi davranır. ? 6 kablonun 1 inde kopmadan önce 70 a gecerse kalan 5 adet kabloya koptuktan sonra ne kdr akım düşer? Tşkler

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Ustalarım yıldız üçgen olarak çalişan 67 kw lık bi dalgıç var. Üçgen çalişirken bacak akımları 6 kablodada 70A. Sorum şu. Kontaktor çıkışlarında bulunan 3 er kablodan sadece 1 tanesinin koptugunu varsayarsak ( sag 3 kanal sol 3 kanal kablonun sagında yada solunda 3 kanalın sadece 1 inde kopma olursa) motor 2 faza düşmüş gibimi davranır. ? 6 kablonun 1 inde kopmadan önce 70 a gecerse kalan 5 adet kabloya koptuktan sonra ne kdr akım düşer? Tşkler
faz koruma rölesi ve faz sıralama rölesi bağlamanızı öneririm yanlış sıralamada bağlanırsa ters dönme riskini ortadan kaldırırsınız ve faın biri gittiğinde de enerji kesilip motoru korumaya almış olursunuz ve bunlar içinde birer lamba koyarsanız arızanın neolduğunu gitmeden size söyleyebilirlerde eğer bağlantı için sorun yaşarsanız yardımcı olabilrim

3 fazlı bir motorumuz olduğunu var sayalım motoru yıldız veya üçgen bağladık motordan herhangibi 1 fazı kestiğimiz an 2 faz kalır ve sigorta atar bunun nedeni direnç azalırsa akım artar akımın artmasıyla bağlı olan mkş , tmş , faz koruma rölesi , kaçak akım atar unutma ustam direnç artarsa akım düşer , direnç azalırsa akım yükselir ters orantı var

Motor 2 faza kalır. akım düşmez artar. çalışırken koparsa bir müddet çalışma ihtimali olabilir. çalışmaya devam ederse motor yanar
ustam motor girisindeki 6 kablodan sadece 1 i koptugunda , Ana sebekeden gelen R_s_t fazlarindan birinin gelmemesiyle ayni mi olur? ben onu anlamadim.motordaki 6 kablo varya,kontaktor cikislarindaki, bunlarin 1 i kopsa bobinin diger ucu enerjili oldugundan durum farkli olmaz mi

ustam motor girisindeki 6 kablodan sadece 1 i koptugunda , Ana sebekeden gelen R_s_t fazlarindan birinin gelmemesiyle ayni mi olur? ben onu anlamadim.motordaki 6 kablo varya,kontaktor cikislarindaki, bunlarin 1 i kopsa bobinin diger ucu enerjili oldugundan durum farkli olmaz mi
Aynen öyle oluyor. Bobine gelen diğer uç devresini tamamlamadığı için 2 faza kalıyor

Forum istatistikleri

Konular
128,857
Kullanıcılar
450,964
Son üye
berkaylmaz

Yeni konular

Geri