Yangın Merdiveni Aydınlatması

Eyvallah ama üzülerek söyleyeyim pek pratik gelmedi başka fikirleri bekliyorum

Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Valla bir kontaktör ve birkaç armatörle işi halladecektin sen bilirsin tabi.Başka türlü daha masraflı olabilir.

Ben en basit az masraflı böyle düşünmüştüm benim göremediğim bir ofsayt siz görüyor musunuz? Fikirlerinizi bekliyorum.

Kapıya bağlı NC sviçler ışıldağı şarj eder afette kapılar açılacağı için elektrik kesilir ve ışıldak yanar.
adsız.JPG

Ben en basit az masraflı böyle düşünmüştüm benim göremediğim bir ofsayt siz görüyor musunuz? Fikirlerinizi bekliyorum.

Kapıya bağlı NC sviçler ışıldağı şarj eder afette kapılar açılacağı için elektrik kesilir ve ışıldak yanar.
Ekli dosyayı görüntüle 12533
Sen böyle yapmayı düşünüyorsun ama kaçış mahallerinde sürekli aydınlatma olsun istenmiyor mu ; senin sadece elektrik gittiği zaman ışıldakların yanacak .....

kaçış anında kapıyı kapatmak kimsenin aklına gelmez diye düşünüyorum sviçler kapıya bağlı buzdolabı lambası mantığı yani...

Ya abi ne kendini üzüyorsun alacaksın bir kesintisiz güç kaynağı 4-5 kVA lık ; bunu şebekeye direk bağlayacaksın ; çıkışından da lambaları besleyeceksin ; elektrik kesilse bile kesintisiz güç kaynağı üzerinden lambalar yanmaya devam edecek ; ben müfettiş olsam bu sistemi tebrik eder ; yapanın gözlerinden öperim.....

Abi ben de bunu önerdim de sahibi jeneratör var aynışey diye ısrar ediyor.

Ekli dosyayı görüntüle 12533
Ya kardeş kapıyı açana kadar ışıklar nasıl yanacak(karanlıkta kapıyı nasıl bulacak):) Benim önerimde kısa sürelide olsa kesinti istememiştin senin önerinde kesinti süresi daha fazla.Ben tutmadım bunu:)

Arkadaşlar ramazan kafasında mısınız ben mi anlatamıyorum bahsettiğim kapı merdiven giriş kapısı çıkış kapısı değil, açmanla beraber aydınlanacak; merdiven otomatiğini düşün (eski düzen) düğmeye basınca bütün katlar aydınlanır ya onun gibi...

Forum istatistikleri

Konular
129,069
Kullanıcılar
451,347
Son üye
mrosleon

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri