Yapımına başladığım yeni CNC router

Stepper sürücüler ile AC sürücü arasına metal bir bölme (kalkan) iyi olur.
Evet bu beni de endişelendiren bir durum. Hatta özellikle PC-Stepper sürücüler arasındaki kartı metal kafes içine alsam mı diye düşünmüyor değilim.

Stepper motorların beslemesini pano içinde görmüş olduğunuz 2 adet 24V/350W power supply'ı seri bağlayarak 48V ile sürmeyi düşünüyorum. Bu konudaki düşünceleriniz nelerdir?

Sürücüler yüksek voltaja dayanabilirse süper olur. İyi bir havalandırma lazım. Bence yan yana ya da arka arkaya 2 tane 12'lik fan.

abi dijital sürücü diye bişey var diğerlerine göre farkı ne ? alınır mı ?

2 adet 24V seri bağlayarak 48vdc olarak kullanmanla ilgili zamanında by lent demişki;(Aradığımız çoğu cevap forum içerisinde mevcut yeterki araştıralım)

Arkadaşlarımın Ustalarımın mesajlarına ilave olarak; Her biri ayrı bağımsız düşünüldüğünden devre çıkışı toprak ile şaselenmiştir, seri bağlantı yapmanız için bu ikinci cihazın/devrenin şasesini(-) topraktan ayırman gerekir, o zaman 1. cihazın - kutbu (şase) yeni çıkışının (24v) neatifi olur, + kutbunu 2. cihazının - kutbu (yalıtılmış şase) ile birleştir, 2. cihazın + kutbu 24v sistemin + kutbu olarak kullanabilirsiniz verilen ampere uygun kablo bağlamak şart ile.
İşe kalkışmadan önce burayı okumakta fayda var Seri Bağlantı İle Güç Kaynağı Voltajını Yükseltme » Elektronik Sitesi saygılarımla.

Togotogi, öneriniz için teşekkür ederim. Bunu dikkate alacağım. Benim kullandığım güç kaynakları endüstriyel tip 24V/350W. Yanılmıyorsam topraktan yalıtımlı olması lazım ama yinede kontrol edeceğim.

Z ekseni ve pano

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Ekli dosyalar

• 1406398709831.jpg
    71.4 KB · Görüntüleme: 166
  • 1406398723663.jpg
    69.7 KB · Görüntüleme: 176
  • 1406398740261.jpg
    85.6 KB · Görüntüleme: 172
  • 1406398752768.jpg
    86.9 KB · Görüntüleme: 150
Hocam eline saglık harika iş çıkarıyorsun valla tebrikler. kullandıgın motorların torkları ve anakartın nedir acaba ?

X eksen 12, y ekseni 8.5, z ekseni de 4.5 NM. Pc'yi arkadaş getirdi. Daha bakmadım ama XP yüklü olduğunu biliyorum.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

vay arkadaş motor degil canavar kullanıyorsun Eksen kontrol kartını sormuştum hocam

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…