Yapımına başladığım yeni CNC router

Z ekseni ve pano

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Herşey on numara giderken o kulede millerin ne işi var Allahını seversen. Bütün eksenler lineer kızak araba kulede taşlanmış mil. Okyanusu geçmişsin derede boğulmak üzeresin. Hazır yol yakınken. kuleyede sigma yüzey profil ile iyice sağlamla 4 araba 2 kızak at boşa uğraşma.
Bu kule kesin esneme yapar. Sigma profil ile hem daha alçak bir kule dizayn edebilirsin şu anki z ile daha fazla z işleme alanı verir ve hemde esneme falan kalmaz taş gibide makina olur...

Abilerim başladık.

Ekli dosyalar

• 1406579574636.jpg
    1406579574636.jpg
    43.7 KB · Görüntüleme: 120
  • 1406579585590.jpg
    1406579585590.jpg
    56.6 KB · Görüntüleme: 128
  • 1406579600948.jpg
    1406579600948.jpg
    46.5 KB · Görüntüleme: 118
@seco_ başka bi başlık açta senide ayrıca takip edelim. Karışıklık olmasın.

Konu acicam ama bayram dolayısıyla toplayamadim malzemeleri hele bi gelsinler. :)

Kolay gelsin merakla bekliyorum. Bende bi işlerden kafamı kaldırabilsem bende start vericem ama kısmet

Saol abi.

Hayırlı olsun seco. Ölçüleri ne tasarladığın makinanın? Ve kaçlık sigma bunlar?

Son düzenleme:
Herşey on numara giderken o kulede millerin ne işi var Allahını seversen. Bütün eksenler lineer kızak araba kulede taşlanmış mil. Okyanusu geçmişsin derede boğulmak üzeresin. Hazır yol yakınken. kuleyede sigma yüzey profil ile iyice sağlamla 4 araba 2 kızak at boşa uğraşma.
Bu kule kesin esneme yapar. Sigma profil ile hem daha alçak bir kule dizayn edebilirsin şu anki z ile daha fazla z işleme alanı verir ve hemde esneme falan kalmaz taş gibide makina olur...
ramerturk kardeşim, haklısınız, esneme olma ihtimali benim de aklıma geldi ama bir sigma profil için daha yer hazırlamıştım kulede. Bu haliyle bile yeterince sağlam görünüyor ama dediğiniz gibi esneme olacak olursa bir profil daha ekleyeceğim. Ayrıca lineer rulmanları da boşluğu ve esnemeleri tolere etmesi için uzun tip seçtim.

Ayrıca bayram sonrası Z tablasını da galvaniz yaptıracağım.

Teşekkürler abi ölçü 175x115. 45x90 hafif profil abi

Forum istatistikleri

Konular
128,831
Kullanıcılar
450,923
Son üye
Ratelarus

Yeni konular

Geri