Yapımına başladığım yeni CNC router

Ne yap et o kuleyi doğru durust lineer kızak arabaya cevir. Nasıl olsa gececeksin hazır yol yakınken yap su işi. O kule esner saga sola one arkaya her sekilde esner. İstersen 20 cm araba kullan gene esner.
5 tane sigma koysanda o miller orda durdukca genede esner.
Niye yol yakınken yapmıyorsun su işi.
Hadi deki lineer kızak araba pahalı gelecek hiç değilse alt destekli mil araba kullan.
O Newton newton motorların boşa gitmesin istiyorsan tabiki... Çünkü bu haliyle 2 newtondan sonrası salıncak olur benden soylemesi...

Deme yav. Valla içime bir kurt düştü. Ama bayram sonrası hafta bu haliyle bir çalıştıracağım. Dediğin gibi olursa -ki umarım olmaz- krom milleri söker, yerine araba takmanın yollarını ararım.

Uyarılar için teşekkür ederim. Ancak bu saatten sonra nasıl olsa denemekle birşey kaybetmeyeceğim. Olan oldu. Deneyip göreyim diyorum. Sorun yaşarsam modifiye ederim.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

Toplamina bakarsan sana mil bile fazla. O yuzden linear falan bosver. Alacagini almissin zaten. Tamamla tecrube olsun. Degistirecegin zaman komple govdeyi degistir. Biraz da yapilanlara bak. Amerikayi yeniden kesfetmeye calisma simdiki tecrubenle. Hayirli olsun. Gule gule kullan.

Hocam, Halep ordaysa arşın burda,, Bİr müsibet çook şey anlatır. gerekli tecrübeler aktarılmıştır. Ustalara saygı,

Merhaba, kuleyi ustalarında dediği gibi mutlaka alt destekli mil kullan. Ben 75 cm lik mesafe kısa olur esneme az olur dedim mil kullandım önce, yukarı aşağı esneme olmadı ama, x ekseninde ileri geri giderken minimum 1-3 mm arası esneme yaptı. Sonuç olarak alt destekli mil ve teş gibi şimdi. 1mm yi bırak esneme yok

Resimde çizdiğim yer Y ekseni oluyor sanırım?

3 milin 3'ü de düz. Eksen üzerinde sağa-sola hareket etmesi için ortadakinin dişli (tırtıklı) olması gerekmiyor mu?

Ekli dosyalar

• cnc.jpg
    115.7 KB · Görüntüleme: 119
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…