Yeni bir cncrouter doğuyor.

pertinaksın üzerinde kestamite benzer bir plastik sürtünerek dolaşıyor ucun derinliğini sabit tutuyor.

kesme hızını kaç yazıyorsun abi ? Bakır kesilmiyor sıvanıyor bazı yollar kopup geliyor :) :) tüm emekler çöp sonra :D

Ben cambam kullanıyorum, cutfeedrate 100 yapmıştım derinliğide -0.2 yapmıştım.Bence sen sonuç alamaman,ucun salgılı gibi geliyor. uç kısmı 0,1 mm salgı yapsa düzgün iş çıkmaz yolları parçalar. Bu tür işlerde yol kalınlığını da ince tutmamak gerekir..spindle devri 20 000 ve üzeri normal bence.Daha yüksek devir daha temiz iş demek. ama gene söylüyorum salgı çok önemli hiç salgı olmaması gerek. Bu şartları yerine getirdiğinde olmaması için hiç bir neden yok

Aslında pek deşelemeye gerek yok bizim cnc azcık uyduruk olduğu için salgı sorunu var diyebilirim. :D :D

ali.haydar isimli abimiz bir konuda devir başına 0.08 ilerleme hızı verilmeli ayrıca spindle 400 ile 1850 devir arasında tutulmalı yazmıştı.

Selamun Aleyküm ..
Turgut94 merhabalar bende küçük bir cnc makinesi yapmak istiyorum fakat çok az bilgim var kendim elektrik-elektronik okuyorum daha yeni olduğum için çok fazla bilgim yok azıcık programlama biliyorum acaba bana yardımcı olabilir misin 50*50 bir cnc için hangi malzemeler lazım nereden temin edebilirim ? Yardımcı olursanız sevinirim...

net bir listeleme yapmak zor. maliyetler devreye giriyor. ray mı kullanacaksın yoksa alt destekli mil mi mesela. arada dağlar kadar fark var. reklam gibi olacak ama derdim sana yardımcı olmak. vidalı mil, step motor, ray yada alt destekli mil v.s. şu en ucuz olan şahin rulman. onlara sorabilirsin. sahibi makine mühendisi. cebine en uygun olan maliyeti sana listeler. çünkü karşılıklı konuşmakla şekillenir bu liste. şu var ki özellikle step motorda bayağı iyiler.

İlk başta teşekkür ederim araştıracağım . Fakat şöle bir şey desem ilk kez yapacağım için uyduruk bir malzemede olur yani en az masrafa la sadece çalışma prensibini anlayıp daha sonra daha kalitelisini yapmak fakat net bir malzeme listem yok yani netten kastım sayısı değil işte step motor,vidalı mil vb. şeklinde listem olsa ona göre araştırma yaparım ve internette öle belgeye rastlamadım acaba sizin bilginiz varsa yardımcı olabilirmisiniz ? Şimdiden teşekkürler...

listelenmiş bir belge soruyorsun. karşılıklı konuşmaktan kastım tam da bu. verdiğim firmanın nette bilgilerine ulaşabilirsin. mail at, direk telefon et yada yakınsan uğra. cnc neyi işleyecek ? ağaç mı işleyecek metal mi ? kurulacak sistem öncelikle buna şekillenir. sorulacak o kadar çok soru varki :) şunu bil yeter vidalı milden kaçamazsın. maliyeti düşürmek için lineer ray yerine alt destekli mil kullanman maliyeti bayağı düşürür. elektronik kısmında da step motor ve sürücü ekipmanları kullanabileceğin en ucuz maliyetli ürünler olacaktır. ben senin yerinde olsam kapı kapı liste için dolanacağıma ismini verdiğim firmaya bir şekilde ulaşırım. derdimi anlatırım. onların bana listeyle dönmesini sağlarım. sonra bu listeyi daha ucuza getirebilir miyim bunu araştırırım. çünkü dedim ya sahibi makine mühendisi. seni yalan yanlış yönlendirmez. fiyatlarda çok uygun. karar senin elbette.

Çok teşekkür ederim yardımcı olduğunuz için mantıklı bir çözüm :)

Forum istatistikleri

Konular
128,818
Kullanıcılar
450,908
Son üye
mert095

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri