Yeni cnc için tavsiyeler

geçen gün mdf leri kontrol ettikten sonra bunlardan ancak raf olur kanaatine vardım
malesef ki dönme yapmışlar o nedenle 30*60 sigma ile yapmaya kara verdim sizlere de danışmak istedim
30*60 sigma yeterli midir birde köprü kısmını ekteki resimdeki gibi yapmayı düşünüyorum sizce nasıl olur tavsiye ve yapıcı eleştirilerinizi merakla bekliyorum.

Şöyle bir tavsiyede bulunabilirim. Herşeyi sifma yap. Köprüleride. Yan panelleride. Çünkü aluminyum bul, götür, kestirecek yer bul. dözgün kessin, diş aç hesapla vs derken maliye artıyor. Onun yerine yan levhalar ve ön levhalar yerine ağır tip sigma kullan. Hem ayar şansın olur.

Altdestekli millerin durumu nasıl bu tasarımda öneriniz var mı ?

Cevabı şöyle (forumda yazılanların bir özeti);

Eğer maliyetini karşılayabiliyorsanız kızak-araba olmalı.

Karşılayamıyorsanız kalite düşüklüğüne razı olmanız gerekecek.

Cevabı şöyle (forumda yazılanların bir özeti);

Eğer maliyetini karşılayabiliyorsanız kızak-araba olmalı.

Karşılayamıyorsanız kalite düşüklüğüne razı olmanız gerekecek.
Bu tasarımdaki dizilimi altdestekli millerrin karşıladığı yük oranına göre sormuştum kalite zaten aşikar fark edecek

bk-bf rulmanlarına paran yetiyor ama şu alt destekli mil ve arabalarına para verecek kadar da zenginsin ???

yüz bin kere yazdık forumda uzak durun bu alt desteklilerden diye...

yahu azcık daha üstüne koy linear mil ve araba alın. niye alt destekli mile paranızı çöp ediyorsunuz ?

heee markalı kaliteli bulursanız orasını bilemem. ama piyasadakilerin hepsi çin malı haberiniz olsun

sigmaları nasıl hassas keseriz yardıım edin

3 mm kadar toplam pay vererek alınması ve CNC frezede iki uçtan da işlenerek hassas olarak boyuna getirilmesi bir yöntem. Doğuş istediğiniz boyda kesiyor ve isterseniz diş de açıyor, sonra işletirsiniz.

Benim makinanın sigma profilleri bu şekilde kesildi.

Son düzenleme:
saol allah razı olsun. doğuş kalıp dimi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…