Yeni Cnc Tasarımı(AduKet)

Aluminyum kesemezsin onunla

Bir tarafın kesinlikle boşluk yapmayacak şekilde olması lazım diğer taraf ısı ve diğer genleşmeleri telafi decek kadar olabilir.

Abi simdi surekli alisveris yaptığım Çinli bir amca var 4 set bk12bf12 yi 240 tl gibi bir fiyata verebileceğini soyledi. Ama 3seti bi kargoyla diger 1seti farkli kargoyla 2 parca halinde verebilirmis ikisinide aynı anda verecek ama farklı kargolarla yollayabilirmis siz ne dersiniz uygun mu ?

Gayet uygun gibi. Shipping dahil mi bu fiyata?

Kimmiş bu Çin'li amca? Belki bizim de kanımız ısınır.

Evet abi aliexpresten uc felan aldığım bi amca var onun dukanda varmış biraz konustum cok az bir indirim yapti kuponumda var oradanda ufak bi indirim. Zaten kargo ücreti olmasın diye iki ayri parça halinde alacağım

Merhaba herkese. Uzun zaman süren bir düşünme sürecinden sonra @asenyurt abinin yardımları ile onun ve maxmali tasarımının bir benzerini yapabildim. @asenyurt abime fikir ve destekleri için teşekür ederim. Bu arada @devrimka @ramerturk abimede destekleri için çok teşekür ederim. İnşallah en kısa zamanda lazer kesime verecegim parçaları. Kesime göndermeden önce görüşlerinizi almak istedim. Atakan abimin tasarımla arasında pek fark yok, yapanların bilğilerine güvendiğim için ve farklı birşey üretemediğim için bende bu tasarımı kullanmaya karar verdim nede olsa kişisel kullanım ve iyi birşey istediğim için çizğiden sapmadım.
Değişiklikler
x=1500mm
y=1200mm
z=230mm
T10 triger aktarmalı.
x= 12nm step motor
z = 4.5nm.
x-y = 2510 vidalı mil kullanılacak./düzenlendi
Şöyle bir problem var kayış boyunu solid faklı hesaplıyor. Sitelerdeki kayış hesaplamarı farklı sonuç çıkarıyor. Ben ise bambaşka sonuçlar elde ediyorum. Bu kayışları aradığım boyda bulmam mümün olacak mı? Gibi sorular kafamı kurcalıyor. Kasnakları milleri teknik resimlerine göre oluşturdum.

Ekli dosyalar

• 1yr.JPG
    1yr.JPG
    97.3 KB · Görüntüleme: 150
  • 2yr.JPG
    2yr.JPG
    105.4 KB · Görüntüleme: 144
  • 3yr.JPG
    3yr.JPG
    90.1 KB · Görüntüleme: 143
  • 4yr.JPG
    4yr.JPG
    104.4 KB · Görüntüleme: 147
  • 5yr.png
    5yr.png
    276.4 KB · Görüntüleme: 145
  • 6yr.png
    6yr.png
    37.1 KB · Görüntüleme: 146
  • 7yr.png
    7yr.png
    180.9 KB · Görüntüleme: 133
Merhaba herkese. Uzun zaman süren bir düşünme sürecinden sonra @asenyurt abinin yardımları ile onun ve maxmali tasarımının bir benzerini yapabildim. @asenyurt abime fikir ve destekleri için teşekür ederim. Bu arada @devrimka @ramerturk abimede destekleri için çok teşekür ederim. İnşallah en kısa zamanda lazer kesime verecegim parçaları. Kesime göndermeden önce görüşlerinizi almak istedim. Atakan abimin tasarımla arasında pek fark yok, yapanların bilğilerine güvendiğim için ve farklı birşey üretemediğim için bende bu tasarımı kullanmaya karar verdim nede olsa kişisel kullanım ve iyi birşey istediğim için çizğiden sapmadım.
Değişiklikler
x=1500mm
y=1200mm
z=230mm
T10 triger aktarmalı.
x= 12nm step motor
z = 4.5nm.
x-y = 2510 vidalı mil kullanılacak./düzenlendi
Şöyle bir problem var kayış boyunu solid faklı hesaplıyor. Sitelerdeki kayış hesaplamarı farklı sonuç çıkarıyor. Ben ise bambaşka sonuçlar elde ediyorum. Bu kayışları aradığım boyda bulmam mümün olacak mı? Gibi sorular kafamı kurcalıyor. Kasnakları milleri teknik resimlerine göre oluşturdum.
6 . Resimde Spindelen üzerindeki step motorun yeri dogrumu acaba ?

makinenin altı düz zemine her tarafı değse ?? sigmalar kısa kalmış ön arka demirleri uzatmışsın
yan sigmaları kalın kullanıp vidalı milleri rayların altına al bence

6 . Resimde Spindelen üzerindeki step motorun yeri dogrumu acaba ?
Doğru abi o şekilde yaptım. Maxmalideki gibi .

-----
Atakan abi y demi raylarin altına alayım vidali mili.
Ben uzun eksene x kopruye y diyorum o yüzden karıştı kafam .

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,849
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri