Yeni Cnc Tasarımı(AduKet)

iki tane vidalı mil kullandığın eksen y ekseni onları rayların altına al

@asenyurt Abi bu şekilde uygunsa deliklerini halledeyim. Montajı baştan yaptım ama iyi ki yapmışım. Birkaç hatam varmış onları farkettim :)

Ekli dosyalar

• yr1w.png
    yr1w.png
    54.5 KB · Görüntüleme: 89
  • yr2w.png
    yr2w.png
    56.7 KB · Görüntüleme: 83
  • yr3w.png
    yr3w.png
    186.3 KB · Görüntüleme: 88
Kayışları geçirdim delikleri hallettim herşey tamam. Kayış boyu hesabında tereddütüm var. Göze çarpan bir hata var mıdır?

Ekli dosyalar

• yr1sn.JPG
    yr1sn.JPG
    74.1 KB · Görüntüleme: 94
  • yr2sn.JPG
    yr2sn.JPG
    71 KB · Görüntüleme: 88
  • yr3sn.JPG
    yr3sn.JPG
    63.6 KB · Görüntüleme: 91
  • yr4sn.JPG
    yr4sn.JPG
    75.5 KB · Görüntüleme: 94
  • yr5sn.JPG
    yr5sn.JPG
    104.4 KB · Görüntüleme: 96
  • yr6sn.png
    yr6sn.png
    356.1 KB · Görüntüleme: 100
  • yr7sn.JPG
    yr7sn.JPG
    115.3 KB · Görüntüleme: 85
olmamışşşş

y ekseninin rayları resmen havada :D
iki ayrı sigma yapacağına büyük kalın sigma ama tek yap
bir de köprü yanları 5mm mi 10mm mi bana ince gibi geldi valla esnerse sıkıntı yaşarsın söliyim
benim 10mm ve yandaki kanatçık tarzı destek lamalarını takmaya gerek duymadım

bide x ekseninin arabalarını nasıl montajlamayı düşünüyosun ?? gördüğüm kadarıyla üst üste biniyor
tasarımı yaparken parçaları montajlayabilecek şekilde tasarla

birde z motorunu yandan üçgen destekler koy

Abi her taraf 10 mm demirden lamalari kullanirmiyim bilemedim. Yde iki ayri sigma kullandim çünkü sesi kesmesi icin o araya köpük gibi şeyler sikistiracagim. X te raylar ust uste değil abi onuda ayarladim:) vidanin kafasi iceri gömülecek şekilde yapacagim. Raylar nasil havada abi bence güzel oldu farkli :)

Z motoruna destek isi kolay hemen hallederim . Ama y yi degistirmek tum montaji degistirmemi gerektiriyo :(

y deki rayları montajladığın sigmanın altında da ayrı sigma var ya onları büyük sigma seç arası boş hiç hoş değil yazık olur tasarıma bence

Abi o ölçülerde sigma var midir. O kolay degistiririm. Raylari yukarıda olmasının sakincasi nedir acaba? Vidali milin yeri ve diğer alanlar nasil iyi mi abi peki? Sigmalari uzunlarini arastirayim. Raylari bi alt deliğe indirebilirim. Sağol abi senden başka fikir belirten olmadı dersimi bitirdikten sonra aksama doğru dediğin değişiklikleri yapayım.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri