Yeni Cnc Tasarımı(AduKet)

Abi 30x90 a çıkardım sigmaları rayları indirdim 30mm aşagıya. Ve zye dedigin üçgenleri koydum.Açık kalan sigma ve vidalımilin üstünü 1 mm saç ile kapatacağım. motor kayışlara kapak yapıp onlarıda gizliycegim. Ama genel şaseye onay veriyor musun abi ? olmuş de gayri :D

Ekli dosyalar

• Screenshot_2.png
    Screenshot_2.png
    107.7 KB · Görüntüleme: 102
  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    54.1 KB · Görüntüleme: 102
  • Screenshot_4.png
    Screenshot_4.png
    64 KB · Görüntüleme: 104
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    459.8 KB · Görüntüleme: 101
  • son.JPG
    son.JPG
    129.6 KB · Görüntüleme: 105
  • Screenshot_1.png
    Screenshot_1.png
    299.2 KB · Görüntüleme: 101
Ben pek anlamam biliyorsun. Spindle motoru fanlı olduğu için uzun süreli çalışmalarda üstündeki step motoru ısıtır mı diye düşündüm.

Kayış kullanmanın nedeni step motorları içeriye almak mı? Güzel düşünce fakat step motoru sökmen gerekirse makineyi kaldırman mı gerekecek? Yoksa zemindeki levhayı çıkarıp öyle mi motora ulaşacaksın?

önceki tasarımda havada diyordum ya
rayın montajlandığı sigma ve altında sigma vardı
arası boş durmasının mantığı yok esneme yapar mı diye korkutuyo açıkcası görünce
rayı sigmanın alt çukuruna montajlamanın bi manası yok
o arası boş kalmasın diye büyük sigma dedim.

Ben pek anlamam biliyorsun. Spindle motoru fanlı olduğu için uzun süreli çalışmalarda üstündeki step motoru ısıtır mı diye düşündüm.

Kayış kullanmanın nedeni step motorları içeriye almak mı? Güzel düşünce fakat step motoru sökmen gerekirse makineyi kaldırman mı gerekecek? Yoksa zemindeki levhayı çıkarıp öyle mi motora ulaşacaksın?
Motorları çıkarmak çok kolay olacak abim. Tablayi kaldirip cikararacagim. Motorlari saklamak amacim abi kayislari felanda sakliyacagim vidali milide. Sade bir görüntü olsun karışık görünmesin diye. Yanliz şöyle bir problem var kayış boyu hesaplari solidde farklı sitelerde farklı. Birde bu ölçülere yakın kayış temin edebilir miyim ? Ne ölçülerde kayış var onuda bulamıyorum.
Düzenleme
Abi step motoru buz gibi eder ısıtma yapmaz havayi içeri doğru çektiği için sıkışan hava soguyor. Spindle son surat calisirken arkasina elimi yaklastiriyom buz gibi hava çekiyor :)

Son düzenleme:
önceki tasarımda havada diyordum ya
rayın montajlandığı sigma ve altında sigma vardı
arası boş durmasının mantığı yok esneme yapar mı diye korkutuyo açıkcası görünce
rayı sigmanın alt çukuruna montajlamanın bi manası yok
o arası boş kalmasın diye büyük sigma dedim.
30x60 tan 30x90a yukselttim abi rayida tam ortadaki kanala monte ettim. Yoksa geri yukari mi çıkaralım? Vidali milin oldugu tarafta radius olmayan yere ek bir sigma atabilirim nasilsa kapatacagim orayı.
Düzenleme rayi yukaridaki 30x90 sigmanin tam orta noktasına montajladim.

Son düzenleme:
amaç rayı ve mili tozdan korumak ben de yapsaydım böyle yapardım şuan toz tutmasın diye cebelleşiyorum

Abi simdiki haline tamam diyosan korulamaliklari atam nasil duracak :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,848
Kullanıcılar
450,953
Son üye
cdalci

Yeni konular

Geri