Yeni CNC tasarımım

Valla ben onların yalancısıyım ingilizcem buna yetiyo "kesme diskleri" yazıyor diye faydamız olsun dedim

evet ilk yanlışı yaptık

araya giren sigmalar büyük kestirmişiz 1.5 - 2mm traşlanması gerekicek. olsun küçük olmasın büyük olsun

Aliminyuma klavuz cekmek cok zor diye dusunuyorum klavuz cok cabuk kırıliyor vede cok delik var . Yerinde olsam sanayide klavuz cekme makinalari var ucuz miktara kisa zamanda hallettirirsin

Merhaba,
Alüminyuma kılavuz çekmek daha kolaydır, takım klavuzu kullanın, 1 ile 3 sırayla çekilmesi yeterli olacaktır. Mutlaka yağ kullanın, aksi takdirde talaş takıma yapışacaktır.
Klavuz nasıl çekildiği ile ilgili video vardır heralde, talaşın arada kırılması gerekiyor, o nedenle arada ters yöne döndürülür, 1 turda yarım tur geri gibi çalışabilirsiniz.
iyi çalışmalar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

valla profille bende azcık traşlayabilirim ama gönye problemi olacak

neyse sanayide halledebilirim.

kılavuz denmişken 2 resim paylaşayım. aluminyum a kılavuz çekmek çok kolay. hatta direk tek kılavuzla işi hallediyorum. wd40 sıkıyorum ve 1 turda yarım tur geri çeviriyorum gayet güzel oluyor.
ama demirde bu resimde gördüğünüz vida yerlerini 3 tane kılavuzla yaptım 1-2-3 numaralı sırayla. önce deliklerin başlarına havşa çekmeyi unutmayın...

[MENTION=133783]asenyurt[/MENTION] Atakan Abim bende lamadan somunlari yaparken 100 tane deliğe 1.2.3 kılavuz çekmiştim tek problemim ertesi gün okulda emekçi ellerimin mantıklı açıklamasını yapmak olmuştu

Galaxy Note2 imden gönderildi.

senin şu makinenin bi fotosunu at yaa nasıl bişeymiş merak ettim

Çok inkel hali var youtubede abicim.. Özel bi amaca hizmet ettiği için foto ve videoyu mailden yollarim abi yarin

Galaxy Note2 imden gönderildi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…