Yeni CNC tasarımım

Laf dinlemeyenin sonu böyledir.
Ben sana o kadar anlattım o rulmanların mantığını.
Ama işte Allah CC kimin nasibini kimden nasıl..
Z gibi kısa boylarda ortadakine ne hacet ?
Bütelerle nasıl yapılacağını da anlattım 10TL çok bile

Tablaya bir motor + poly V kayış - kasnak ++ stepper motor hem C eksen torna hem 4 eksen cnc ...

Kazim abi bilen bilmeyen unutan vay ben gormedim vay ben duymadim diyenler icin tekrar cizimleriyle bi hatirlatsan...

[MENTION=218180]ramerturk[/MENTION]
aynen öyle fakat şöyle söyliyim;
vidalı milleri takmadan boştayken, köprü ayaklarının birini ileri birini geri yani aksi yönlere itebiliyordum. yani 1cm falan

vidalı milleri taktıktan sonra mm oynama yok.
öteki türlü tek motor olsaydı ortadan alttan monte edicektim yanlar gene oynayacaktı.

Ve yukarlarda bir yerde "MDF CNC" yan gözle bakmaktadır... :D

ahahah aynen ama saolsun emektar iyi işler yaptı ve hala daha yapıyor. motor flanşlarını kesecek daha :D

İşte püf noktalarından biri bu.
Bir yapı temeli kadar sağlamdır.
Alt şase sağlam olsa idi , boşluksuz zan edilen raylardaki boşluğu görece azaltmak için tek taraftaki 2 arabaların arası yeteri açık olsaydı mesela 3-500mm, köprüde yanları ve karşıya geçiş bağlantıları uygun olsaydı , hani rigit diyorlar ya ondan işte , ... sorun olmazdı.
Ama bu sefer gereksiz büyüklük ağırlık gibi yazılar yazardık.
Çift motorun avantajı çok.
Benzeri sorun büyük belalara yol açacağı için , kren sistemlerinde köprü geçişi tek motorla ama aynı mildeki çift pinyonla yapılır.
Cnc de uygulamalarını gördüm olmayacak iş değil.
Ama çift motoru tercih ederim.

Büteler için :

https://www.kontrolkalemi.com/forum...n-mf-70-freze-tezgahini-suruculer/sayfa2.html

Edit :

r7louh.jpg

51yo2e.jpg

merak ettim, sakincasi yoksa soylermisiniz "asenyurt" ve "kazımugur" abiler forum dışında, gerçek hayatta ne iş yapiyorsunuz? mesleginiz nedir?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

ben normalde pilotum ama şuan seyahat acentasında çalışıyorum. aynı zamanda aşçılık mezunuyum. ve home cockpit ürünleri yapmak için bu makineyi yaptım :D

merak ettim, sakincasi yoksa soylermisiniz "asenyurt" ve "kazımugur" abiler forum dışında, gerçek hayatta ne iş yapiyorsunuz? mesleginiz nedir?

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

bir rivayete göre [MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] profesyonel fırçacı :) ters tarafına gelmeyin. [MENTION=133783]asenyurt[/MENTION] insansız hava aracı ajanı aynı zamanda ufo imalatı yaptığı düşünülüyor.

ahahahahah

belki buralarda tek başına yaşayan bir ağaç vardır diyen bob ross aklıma geldi :D fırça deyince :D

Kazım Uğur deyince benim aklıma bambaşka şeyler geliyor.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri