Yeni CNC tasarımım

Amcası profdan kurtulman için fırsat gibi gözüküyor bu taraftan.

Bilindik sürücülerdi aslında A4989 .
10 adet getirtmiştim.
PCB deki dandiklik yüzünden yandılar.
Çift yüzlü epoxy ( sözde epoxy ) ne bulursa emiyor.
Chip in ayakları çok yakın ve gerilim farkı çok dolayısıyla tırt.

Özel pcb yaptırıyorum.
Sonra test edeceğim.
Bu arada Toshiba nın 1/32 micro step bir sürücüsü var ama akım 4.5 A .
4.5Nm motorlar seri bağlanırsa tam değeri.
A4898 10A.
Fırsat olursa onu da denemek istiyorum.

sürücü sla 7062m
bakınıyorum internetten varmı diye

elektriği 3 saniye gibi kısa bir süreliğine versem bile sürücünün arka metal kısmının sağ tarafı hemen ısınmaya başlıyor. motor a+ a- ya da b+ b- kısmına denk geliyor
büyük ihtimal sürücü de yandı ?

Andızlı da / Uncalı da yer kalmamış Kurşunlu ya...

ahahahaha köyümün yağmurlarında yıkasınlar :D

abi öyle deme para kalmadı napayım :D yoksa alıcam 4 tane sürücü plastik siyah kutulu büyüklerden :D

peki birşey sorucam
bu plastik siyah kutulu hazır sürücüler (mesela m542)
bunların ısınma sorunu olur mu ? sonuçta maximum değerleri aşmadıkca bir problem olmaz diye düşünüyorum.
hatta tekli tb6600 lar siyah kutulu halde satılıyor aliexpress de
bunların ısınma sorunu olurmu sizce ? çünkü bu şimdiki kartta ısınma vardı ve fanla sorunu çözüyordum. bunlarda fana gerek yok sanırım

Suruculerin beslemesinin onune 2.5 amper cam sigorta koyarsan bidahaki sefere daha iyi olur yada B 2A sigorta cesidi koy koruma olsun

Benim kontrol suruculeri 4.5a ama hepsinin obunde B 3A sugorta var daha saglikli hic atmadilar bugune kadar tabi bide son yukte calistirmiyorum bide

Ekli dosyayı görüntüle 17506
Surucunun birinin sari cizgideki komponentini yaktim acaba ne olarak geciyor bu taş diyot falan mi allahtan hemen farkettim ve guc kaynagini kapadim umarim surucusune bisey olmamistir

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Etli veya büyük Al. levha koy ent. sırtlarına ısının çoğunu alır atar tabi sınırlarda gezmemek şart :)

Forum istatistikleri

Konular
129,063
Kullanıcılar
451,343
Son üye
SY_

Yeni konular

Geri