Yeni CNC tasarımım

Benimki daha kötü. Karbon fiber işleyeceğim. Karbon tozu aklımda yanlış kalmadıylsa 0.3 mikron deniyor. Solunduğu zaman ciğere yapışıyor ama ciğer onu atamıyor. Hayat boyu kalıyor. Bu yüzden su hazneli bir süpürge makinesi kullanacağım. Makine karbon tozunu çekince suyun içinde hapsedecek.

..supurgeyle aninda ceksen de ..

[MENTION=133783]asenyurt[/MENTION] , artık forum eskilerinden ve müdavimlerinden ve ustalarından sayılırsın.
Ama forumda bu konuda verilmiş çözümleri atlamışsan mazeretin yok demektir.
Son zamanlarda birileri aynı şekilde forumu okumayıp diğerlerini uşağı sandığı için tırmalayıp duruyor.
Büyük keyif izlemesi.

Kalem etrafına cırtlı şeffaf koruyucu ve toz emme sistemleri ile ilgili araştırma yap.
Ayrıca aynı zamanda ses izolasyonu sağlayan ve tozu makineye hapseden kabin üzerine çalış.
Kapı için şeffaf 3mm plexyglas 1000x2000 levha 90-100 TL bilgine..

bence karbon kesimi için makineyi balkona falan alın dışarıda kessin biçsin. işi bitince etrafı süpürürsünüz.
ya da makinenin etrafını büyük kartonlarla kapatın
[MENTION=414]KAZIMUGUR[/MENTION] abi haklısın şimdi ki makinede pek kullanamıyorum öyle şeyler. ama bu karbon harbi sıkıntılıymış o yüzden makine çalışırken uzak durmak en mantıklısı

dd9.JPG

1mm sac bükerek vidalı milin etrafını da böyle çevreledik mi tadından yenmez..

Son zamanlarda birileri aynı şekilde forumu okumayıp diğerlerini uşağı sandığı için tırmalayıp duruyor.
Büyük keyif izlemesi.

Üzülme ben seni çok iyi anlıyorum Kazım dede. Yaşlılık böyle demek ki deyip geçiyorum. Aslında senin kahvaltıdan sonra parka gidip yaşıtlarınla bankta sohbet etme zamanın gelmiş ama sen hala aktif kalabilme çabasındasın. Helal olsun sana. Tek kusurun var, biraz huysuzsun.

Şurada birşeyler öğrenme ve şu ana kadar öğrendiklerimi öğretme çabasındayım. Burnumdan getirme lütfen. Yardım etmeye niyetli olmadığın belli. Hiç olmazsa gölge etme.

:D

tasarımın son halini paylaştım ya bi yorum yapın :p

Eline sağlık, çok güzel olmuş, vidalı milin üstünü komple çeviremezsin, sacın üst kısmını 45derece ile yukarı doğru bükersen üstü toz biriktirmez en azından. Köprüdeki iki profili arka taraftan birbirine sacla bağlayabilirsen çok daha sağlam olacaktır. Körükle kapatırsan ilerde, hem arka tarafta kapanmış olur.
iyi çalışmalar

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

güzel tavsiyeleriniz için teşekkür ederim. şimdi bilgisayar ortamında pek bişey anlyamıyorum. gerçekte kasası bi çıksın o zaman belki yandaki lamalara bile gerek kalmayacak..

Forum istatistikleri

Konular
128,828
Kullanıcılar
450,918
Son üye
pratender

Yeni konular

Geri