Yeni Mezun CV hazırlama

Herkese öncelikle iyi forumlar dilerim. Sizce bir cv'de olması gereken şeyler nelerdir? Örneğin proje bilgim var. Stajlarımda daha öncesinde yapmıştım. Fakat bilmediğim onlarca şey var oraya bunu belirtmeli miyim yoksa proje çiziyorum mu yazayım.. Demek istediğim biliyorum ama bilmediğim şeyler daha fazla çünkü mezun olalı 1 hafta oldu. Farklı projeler incelediğimde görmediğim onca şey oluyor. Bu tarz bilgileri belirtmeli miyim sizce. Teşekkür ederim

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Herkese öncelikle iyi forumlar dilerim. Sizce bir cv'de olması gereken şeyler nelerdir? Örneğin proje bilgim var. Stajlarımda daha öncesinde yapmıştım. Fakat bilmediğim onlarca şey var oraya bunu belirtmeli miyim yoksa proje çiziyorum mu yazayım.. Demek istediğim biliyorum ama bilmediğim şeyler daha fazla çünkü mezun olalı 1 hafta oldu. Farklı projeler incelediğimde görmediğim onca şey oluyor. Bu tarz bilgileri belirtmeli miyim sizce. Teşekkür ederim
Bilmediklerimizi yazmaya kalkarsak birdünya bilmediklerimiz var,o yüzden hiçbir cv de bilmediklerim şunlar demekten ziyade şu şu konularda çalışmalara katıldım,şu egitimleri aldım vs şeklinde yapabildiklerini ve hatta hedeflerini yaz.
Kendini bir yönetici gibi düşün,sen olsan kimi alırdın,bunu gözönüne alarak bir cv oluştur.
Yolun bahtın açık olsun,kolay gelsin.

Baştan savma bir cv hazırlama. İnternette uygun fiyata şekilli şukullu cv'ler hazırlayan siteler var. Biraz kıy paraya yaptır onlardan. Olumsuz düşünce oluşturacak hiçbir şeyden bahsetme cv'de. Az dahi olsa iyi yönlerinden bahset

CV de olumsuzluklardan bahsedilmez.

olumlu yönlerinden bahsetmen gerekir. proje çiziyorsan onu belirt, hangi programı kullandığını belirt mesela. ingilizce bilgin varsa okuma yazma vs gibi seviyelerin hiç birine orta ve ya az yazma .hepsine iyi çok iyi yaz :)

argeye başvuruyorsan kariyerini argede şekillendirmek istediğinden bahset, bakıma başvuruyorsan aynı şekilde bakımı istediğini , şantiyeye başvuruyorsan da şantiyeyi istediğini belirt :) bunlar yeni mezunların yapması gereken şeyler

Hazırladığım her cv yalan dolan la doluydu. Tekrar yaz deseler aynısını yazamazdim. Ben yardımcı olmayayım o yüzden ;)

Bu şekilde hazırladım.. Şimdi iş bekliyorum :d Çok gerginim çok..

Ekli dosyalar

• Onur Orakcı-CV.pdf
    47.3 KB · Görüntüleme: 14
Bu şekilde hazırladım.. Şimdi iş bekliyorum :d Çok gerginim çok..
Abi kasma git bi otomasyoncuya yada elektrik işleriyle uğraşan yerlere çalışmaya geldim de alırlar. İşçi bulmak iş bulmaktan daha zor şuan neden gerildin bu kadar

Mühendis alırken türlü türlü uğraştırıyorlar ya.. Bilmiyorum mezun olalı 1 hafta oldu.. Bu yüzden belki de gerginliğim

Pardon ben teknisyen tekniker
kismı için söylemiştim . Mühendisin iş bulması zor gerçekten

ingilizce kısmına iyi yaz geç

solid ve autocad e başlangıç seviyesi yazmışsın, "başlangıç " ifadesini kaldır.

kitap okuma diye hobi olmaz onu komple sil :)

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,824
Kullanıcılar
450,912
Son üye
mustafatlanm

Yeni konular

Geri