Yerküreden yükselen cismin ağırlığı ne olur?

Hepimiz aynı eğitim sisteminin mi sonucuyuz, berfinberfin şakamı yapıyorsunuz, bizimi sınıyorsunuz amacınız ne? Yok ben 40 yaşıma geldim açıktan lise bitiriyorum diyorsanız ancak o zaman anlayışla karl-şılanabilir, sorduklarınız.

yaşım 40 değil 34 lise değil ünv okumaya çalışıyorum ve emin olun lisede böyle dersler görmedim. Çocuğuma örnek olmak istiyorum tek amacım bu ve unutmadan söyleyeyim bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıp

Profilizde yaş 21 yazıyor, nerden bilebilirim 34 yaşında üniversite okumaya karar verdiğinizi, 21 yaşında bir gencin heleki üniversite okuduğu düşünülürse bu tip bir soru sormasını anlayışla karşılamak pek olası değildir, benim bulunduğum üniversitede afla eem mühendisliğine gelen 60 yaşında bir amca var ve kendisine elimden gelen tüm yardımı yapıyorum, öğrenmek istiyene her zaman yardımcı olmaya çalışırım, fakat bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır sözü bilmesi gerektiği bilgileri zamanında öğrenmemiş kimselerin arkasına saklanabilmesi için ortaya çıkmış değil öğrenmenin erdemini vurgulamak için söylenmiş bir sözdür, sorduğunuz soru lise müfredatında yer alıyor, bilmemenizi ayıplamadım sadece anlayışla karşılamadım o kadar, bununda nedeni 21 yaşında olduğunuzu düşünmemdi 21 yaşında olduğunuzuda siz profilineize yazmışsınız benim bir suçum yok. ben daha önce yazdığım gibi soru sormadan önce araştırma yapılmasını öneririm zira sorunuzun yanıtı zor bulunan zinsten değil heryerde mevcut, bu arada çocuğunuza örnek olma isteği çabası çok güzel bir davranış tebrik ederim, başarılar dilerim.

Profilizde yaş 21 yazıyor, nerden bilebilirim 34 yaşında üniversite okumaya karar verdiğinizi, 21 yaşında bir gencin heleki üniversite okuduğu düşünülürse bu tip bir soru sormasını anlayışla karşılamak pek olası değildir, benim bulunduğum üniversitede afla eem mühendisliğine gelen 60 yaşında bir amca var ve kendisine elimden gelen tüm yardımı yapıyorum, öğrenmek istiyene her zaman yardımcı olmaya çalışırım, fakat bilmemek ayıp değil öğrenmemek ayıptır sözü bilmesi gerektiği bilgileri zamanında öğrenmemiş kimselerin arkasına saklanabilmesi için ortaya çıkmış değil öğrenmenin erdemini vurgulamak için söylenmiş bir sözdür, sorduğunuz soru lise müfredatında yer alıyor, bilmemenizi ayıplamadım sadece anlayışla karşılamadım o kadar, bununda nedeni 21 yaşında olduğunuzu düşünmemdi 21 yaşında olduğunuzuda siz profilineize yazmışsınız benim bir suçum yok. ben daha önce yazdığım gibi soru sormadan önce araştırma yapılmasını öneririm zira sorunuzun yanıtı zor bulunan zinsten değil heryerde mevcut, bu arada çocuğunuza örnek olma isteği çabası çok güzel bir davranış tebrik ederim, başarılar dilerim.

Bu siteye üyeliğimi bir arkadaşım yaptı ve 21 yazdığını bile sizden öğrendim

Bütün mesajlarınızın sol tarafında bu bilgiler bulunuyor.

direncin yönünü soran müh. arkadaşlar var. berfinberfin bu konuyu ilgisi çekmediği için dinlememiş yada öğrenmemiş olabilir çok normal bir durum. bende tarih bilgisi olarak hiç birşey dinlemem ve anlamam mesela.

direncin yönünü soran müh. arkadaşlar var. berfinberfin bu konuyu ilgisi çekmediği için dinlememiş yada öğrenmemiş olabilir çok normal bir durum. bende tarih bilgisi olarak hiç birşey dinlemem ve anlamam mesela.
Bende yaş itibariyle bakıp direnç yönü soran mühendis adayı arkadaşlardan birisandım, buna bozuldum bu tip durumlar haliyle rahatsız edici oluyor, rahatsızlığımı belli ettim, ama mevzu başkaymış anladım. Bu arada insanlar başka başka bendede hiçbir yetenek yoktur, ne bir müzik aleti çalmayı öğrenebildim, ne bir spor dalında başarı elde edebildim, hafıza desek dün tanıştığım adamın adını unuturum, birtek mantık var bende onunla idare ediyorum :)

Tabii ki bilmemek ayıp değil, öğrenmek ayıp ve tabii ki her şeyi bilemeyiz. Ancak sorduğun bir sorunun doğruluğunu sana bu kadar açık anlatılmasına rağmen (açık olmadığını başka düşünen var mı acaba) teyit edecek kadar bir fikrin yoksa ciddi bir problem var demektir. Çünkü soruyu soran sensin. Bu durumda eğer mezuniyet senin için diploma dışında bir anlam taşıyorsa zorlanırsın derim.
Ben de tarih coğrafya bilmem ama, insanlara sormadan önce araştırım, en azından bir fikrim olur. Sen de baksaydın eğer sadece newton yasasının bir formülüne bile baksan bu mantığı kurardın. Olmuyorsa da zorlama zaten.
Çocuğa örnek olmak sadece bu değildir, başka yolları da var. Onunla vakit geçir, sevgi ver, oyun oyna, günümüz kadının en yapamadığı şeyler bunlar. Bazen, yemin ederim, keşke annem öğretmen değil de arkadaşlarımın ki gibi cahil bir kadın olsaydı ama benimle olsaydı derim. "Anne ve çocuk", bunlar eğer birarada olamamışsa mutlaka bir iz bırakır çocukta. Bize empoze edilen kurallar her zaman doğru olmayabilir.
The Wall geldi aklıma:)

Forum istatistikleri

Konular
129,407
Kullanıcılar
451,934
Son üye
simza35

Yeni konular

Geri