yerli cnc torna

Onur1867.jpg cnc torna kendi imalatımdır

İlandaki fotoğraflarda makine sıfır bir makine gibi görünmüyor. Makinenin içinde bulunduğu yer de Ostim'de bir torna dükkanını andırıyor. Böyle bir ortamda öyle bir makinenin imal edildiğine inanmak zor. O makineyi üreten bir sanayicinin ilanı herhalde daha farklı olurdu. Ne bileyim, en azından fotoğraf kalitesi daha iyi olurdu. Bana sanki bir yerden aldığı ve kullanamayacağını ya da işine yaramayacağını anlayınca satmaya çalışan bir tornacı izlenimi verdi. O yüzden öyle yazdım. Kabul ediyorum biraz kabaydı, özür dilerim. Velâkin arkadaş belli ki makineyi satmak için forum forum dolaşıyor ve işi bittiğinde bir daha asla buraya uğramayacak. Burası sanal bir dükkan ya da mağaza değil. Zaten yapabileceği en iyi şeyi yapmış. Sahibinden (nokta) com'a ilan vermiş. Forumlara link vererek ilanın reklamını yapıyor.

Eğer gerçekten kendi imal ettiyse helal olsun. Tüm samimiyetimle özür dilerim ama hiç sanmıyorum.

Bende sanmiyorum direk satici modunda yazi paylasmasindan belli

sadece reklam amaçlı değildir burayı ziyareti
belki ilerde paylaşımlardada bulunur umarım
2010'da üye olmuş, 4 tane mesajı var. Hepsi de aynı mesaj. Kopyala yapıştır.

Bir gün vatandaşın biri çıkıp "cnc torna yapıyorum işte aşamaları" diye bir konu açsa çok mutlu olurum herhalde.

ya aslında basit cnc torna da
tek sıkıntı vida dişi açabilmek için ucun ilerleme hızıyla aynanın dönüşü senkronizeli çalışması lazım

bu makinenin arkasındaki kayışlı 3 fazlı motor gördüm sanki. sanırım dediğim olay bu motorla olmayabilir ama bilmiyorum tabii

Emin değilim ama senkron olması için mili döndüren motorun servo olması lazım.

ya aslında basit cnc torna da
tek sıkıntı vida dişi açabilmek için ucun ilerleme hızıyla aynanın dönüşü senkronizeli çalışması lazım

bu makinenin arkasındaki kayışlı 3 fazlı motor gördüm sanki. sanırım dediğim olay bu motorla olmayabilir ama bilmiyorum tabii
Encoder bağlayıp sistem ile haberleşirse mümkün (uygulamaları var, markalı tezgahlarda)

Forum istatistikleri

Konular
129,101
Kullanıcılar
451,415
Son üye
efe01

Yeni konular

Geri