Yerli PLC üretimi, hem de %100

Bu düşünceyi kırmadıktan sonra Türkiye'den siemens çıkmaz zaten...

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
merhaba elektroniceng,
neden ülkemizden bir SİEMENS çıkmasın, neden tamamen gizli olması gereken lokasyonlarımızda (askeri, idari vs) yabancılara ait olan iletişim arka kapılarının olup olmadığını bilmediğimiz PLC veya otomasyon ürünleri kullanılsın ki...
adamlar köprüde herkesin sattığı simidi de satmıyorlar ayrıca, ben yakından takip ediyorum mikrodevi diğer simitlerden farklı bir simit üretiyorlar.
Entegre GSM modem özelliği olan PLC bu firmadan başka bi yerde duymadım mesela !

Bazı fikirlerin çürütülmesi için devletimiz de çalışmalara başlamıştır. Mesela TÜBİTAK ve KOSGEB gibi desteklerle Türkiye'den bişey çıkmaz düşüncesi kısa sürede yıkılacaktır. Mikrodev projelerini bu iki desteği kullanarak gerçekleştirmektedir.

[MENTION=157805]electroniceng[/MENTION] i yanlış anladınız herhalde. Türkiye den siemens çıkmasın çıkamaz demiyor.
Piyasada lider olan firmalarla aynı ürünü üretip rekabet edemezsiniz diyor. Yani Siemens olabilmek için
piyasaya yeni ürün çıkarmak, ilk olmak gerekir. Piyasada ilk olmanın önemini de hepimiz biliyoruzdur zaten

siemens olmak için siemens in bütçesini bir araştırın !!! tubitak kim ya , ne yapmış bir baksın geriye )))) güldürmeyin beni , ben Türkiye bir şey yapamaz demiyorum , ben yabancı hayranı da değilim, sadece oturup maddi durumumuza bir bakalım , simitçiler gibi aynı ürünü satmaya uğraşmayın , roket yapın , denizaltı yapın , bunları Türkiye yavaş yavaş yapmaya başladı , Ruslar çatır çatır silah satıyor , roket satıyor , uçak satıyor , bizden alıyor domotesi patlıcanı , ama misliyle , teknoloji ülkesi olmak lazım , bakınız Almanya bakınız Israil , hala biz aynı şeyleri tartışıyoruz yok plc yapmışız da yerli malıymış da çok güzelmiş , ya en kral plc nin değeri ( maliyeti ) 200-300 dollar , katma değeri olan şeyler üretelim arkadaşlar , gücümüzü efektif kullanalım

mikrodev in ben neler ürettiğini iyi biliyorum , mikrodev adına yazan arkadaşlarım da bu mesajımı okusun , ya ben size tek bir sey sorucam GSM modülünü nerden alıyorsunuz ? Italyan TELIT mi ? baska marka mı ? kendiniz mi üretiyorsunuz önce bunu üretin sonra bana bur da onu yaptık bunu yaptık diye konuşun , güldürmeyin ya ))) eskiden Türkleri kandırırlardı , uçak yaptık , yerli uçak diye gaz verirlerdi , parçaları getir yurt dışından sonra burda topla sonra uçak yaptık diye övün ........ benim yazdığımı tekrar okuyun bu yerli plc üretenleri ben tebrik ediyorum ama enerjimizi başka yerlere harcayalım diyorum

Mikrodev tek plc cihazı içine hem GSM, hem Ethernet, hem Modbus entegre ederek çalıştırmaktadır. Mesela bu siemens gibi firmalarda yok. Cihaz ethernetten bağlı iken bağlantı kopsa GSM'e geçebilmektedir.

Ayrıca PLC cihazı hem modbus modem hem plc olarak çalışabilmektedir. Bu da siemens gibi dev firmalarda yok.

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar...

bu cihazın benzeri WAGO da ve PHOENIX de var , hatta 6 yıl önce kullandım MIKRODEV kardeşim beni anlamadığınız kesin hala bir yarış derdindesiniz , reklamı bırakın işininizi yapın bence , TELIT in yaptığı gsm modülünü yap sonra burda ben bunu yaptım diye konuş

ben özel bir firmada Otomasyon direktörüyüm,
bu firmanın ürünlerini çalıştığım firmanın bütün birimlerinde kullanma zorunluluğu getirdim, TELIT değil SIMCOM kullanıyorlar ve her eline GSM modem alan bu işleri becerebilseydi... dediğiniz doğru olabilirdi, lakin neden bunlar GSM modem üretmek için enerji harcasınlar ki ! SIEMENS cihazların içindeki çip,modül vs üretimini kendisi mi yapıyor arkadaşım, saçma sapan konuşma ya, olaya fransız olduğun o kadar bariz ki. ya da karnın aç

1) bu cihaz TSK Mayın Tespit cihazının test labaratuarında kullanılmış ve testleri 2 yıldan 2 aya indirgemiştir, bu da bizim teknolojik ilerleme ivmemizi artırdığına küçük bir örnek.
2) ben bu adamların cihazlarının devletin gizli kurumlarında veri toplama gibi ar-ge ye destek amaçlı kullanıldığını biliyorum
3) geliştirilen yine bir bomba imha projesinde veri toplama ünitesi olarak görev yapmakta olduğunu biliyorum

sen de bu adamları anlamıyorsun bu adamların yaptığı ürüne birebir muadil ürün yok ! o at gözlüklerini çıkar öyle gel ...

ki bunlar sağdan soldan girdiğim ihalelerden duyduklarımdır.

sen kimsin de bişeyler üretmeye çalışan insanların hevesini kırıyorsun. git kiminle çalışmak istiyorsan onun cihazlarını al hedefi büyük olan insanların işine dil uzatma.

bu firmanın YENİ ÜRÜNLE piyasaya çıktığı anlatılmaya çalışılıyor zaten [MENTION=157805]electroniceng[/MENTION] önyargısını kırıp okursa şayet ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…