Z Eksen Problemi

Arkadaşlar, Sizlerinde yardımı ile yapmaya çalıştığım Cnc mi hazırladım. Ancak Z eksenine bağlı motordan ne yaptım ise bir türlü hareket alamadım. X ve Y eksenler mükemmel çalışıyor. Fakat Z eksenini hiçbir şekilde (el ile kumanda ederek dahil) hareket ettiremedim. Bu arada Step Motor sağlam. Acaba kart üzerinde Z eksenine ait arızalı bir yer mi var? Ne yapmam gerek? Ne tavsiye edersiniz?
CIMG2145.JPG

Z deki motoru diğerleriyle değiştir sorunun kaynağı belli olur oraya yoğunlaşırsın.

z eksenindeki optocoupler entegrelerinde bir arıza yoksa z eksenindeki tb 6560 entegresi hasar görmüş olabilir.Kart tamirleri yapıyorum.ister yolla bakayım ister entegresini yollayayım.

Z deki motoru diğerleriyle değiştir sorunun kaynağı belli olur oraya yoğunlaşırsın.
by lent kardeş, mesajımda belirtmiştim zaten; "Bu arada Step Motor sağlam." şeklinde, yinede teşekkürler.

z eksenindeki optocoupler entegrelerinde bir arıza yoksa z eksenindeki tb 6560 entegresi hasar görmüş olabilir.Kart tamirleri yapıyorum.ister yolla bakayım ister entegresini yollayayım.
turgut94 kardeşim, kartı size göndereyim göndermesine de, tahmini masraf ne olur? Bize kaça mal olur? (Tabiri caiz ise anası danasını geçmesin diye soruyorum.) Biraz bilgilendirir misin.

Yollarsan Eğer entegreden başka arızası yoksa 35 tl ye yaparım kontrol eder yollarım.

Adres ve telefon bilgilerini mesaj olarak yolladım.

Forum istatistikleri

Konular
128,833
Kullanıcılar
450,924
Son üye
ayhankarmn

Yeni konular

Geri