zaman ayarlı ileri ve geri hareket

yunusx

Katılımcı Üye
ben starta bastığımda ayarladığım süre sonunda motor hareket etsin, swici gördüğünde dursun ve tekrar ayarladığım süre sonunda ilk konumuna dönen bir devreyi nasıl kurabiliriz ileri ve geri dönüş hareketi zaman ayarlı olmasını istiyorum yapamadım [ kuluçka makinası yapacağım günde 4 yada 6 kez 45 derecelik açı ile sürekli yumurtaların dönmesi gerekiyor sistem sürekli bu hareketi yapsın devreyi yapmamın amacı bu) swiç,sm9, kontaktör vb şeyler kullanabilirim yardımlarınızı bekliyorum

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Starta bastıktan sonra ayarlanan sure sonundamı hareket etsın

hocam sana yardımcı olurum fakat tam olarak nasıl calısmasını nezaman durmasını tam anlamıyla bana anlatman gereklı

Moderatör tarafında düzenlendi:
evet starta yada kalıcı anahtara basınca zaman rölesine ayarladığım süre sonunda hareket etsin swici görünce dursun ve tekrar ayarlanan süre sonunda tekrar hareket etsin bu şekilde hiç durmadan devamlı çalışsın

ben devreyı hazırlıycam
arkadaşım yardımcı olmaya calışıcam

makınayı 3 fazlı asekron motormu donduruyor arkadasım

zr1 ve zr2 2saat e ayarlanabılır fonksıyonlu roleler olmalıdır her hareketı 2 saat olarak degerlendırırsek gıdıs gelıs hareketı 4 saatıtamamlar boylece 6 defa hareket etmesı 24 saatı tamamlayarak 1 gunu olusturur gunde 6 defa bu hareketı yıneler kolay gelsın arkadasım

Moderatör tarafında düzenlendi:
sistemi kurdum ileri kontaktörünü çektiriyor geri kontaktörünüde çektiriyor fakat swiçten kurtulunca geri kontaktörü bırakıyor sistem görevini tamamlayamadı

hocam bende kurdum calısıyor bıseyı yanlıs yapıyor olabılırsın

şema çok küçük biraz büyük hali var mı zr1 hizasında geri kontaktörünün kapalı kontağının yanındaki sistem swiç mi yazılar çok ufak okunmuyor belki bir yerde yanlış yapmış olabiliriz

0 derece ve 45 derece sviçleri ters yerde kullanıyor olabilir misin?

Forum istatistikleri

Konular
129,192
Kullanıcılar
451,555
Son üye
mundasolar

Yeni konular

Geri