Çamaşır Makinesi Motor Dönmüyor

arkadaşlar sonradan öğrendim arkadaş arızayı ararken yanlışlıkla konrol kalemini çarpmış bahsettiğiniz yerleri konrol edicem. motora giden kabloları kontrol ettim sağlam gözüküyor. o kısmı kısa devre sonucu boyası atmış tavsiyelerinize uyacağım olmazsa kartı yenisi ile değiştireceğim.

KArdeş sen bu hızmodülünü degişmen gerekiyor bu devrenin tamiratı sana daha pahalıya patlıyacaktır bu parçanın yenisi 40 ytl civarında al tak başın ağrımasın.kolay gelsin.saygılar

arkadaşlar az önce ölçtüm sıkma modunda iken kablolardan akım geliyor. yanlız garip olan role anahtarı çekmiyor.motor bu yüzden devreye girmiyor olabilir mi? roleye elle manuel olarak devreyi tamamlatıyorum gene devreye girmiyor.

role sadece ısıtma içindir kartın calıştıgına emin olman gerek . kartın tek tek giren soketlerini makinanı sıkma konumuna getirdikten sonra kısa devre yap motor hızlı bir dönüş yaparsa kartın arızalı yok hiç dönmüyorsa beyin arızalıdır

alfe romeo arkadaş makinanın sağ üst köşesindeki program grubu beyin olarak onu kastediyorum
çalıştığı yerdede bunlar çıt çıt program geçişlerinde ses çıkarır bunların kontaklarıda platinden olduğuna göre bunları temizlemede bu spreylin zararı yok bu spreylin içeriğinde iletkenlik yoktur
bazı kişiler durumu karıştırıp wd40 türü rahat çalışsın diye ürünler sıkıyor ozaman kontak arkından tehlikeli durum arz edebilir
size belirtmiş olduğum internet adresinde değişik türde zengin içerikli ürün portföyleri var bir örnek vereyim bunu bizzat test ettiler bizimle beraber normal birt asenkron motoru içini açtık koruyucu maddelerini rotor ve sargıya uyguladık motoru tekrar topladık ve bir vidon suyun içerisine klemens kapağı açıkta olarak yol verdik motor üç saat çalıştı ara ara tuz attık iletkenlik artsın diye botorda bir proplem olmadı bu ürüne 6 ay deniz suyu içerisinde çalışmasına garanti veri yorlardı
bu ürün çamaşır ve bulaşık makinalarının motorlarında tahliye motorlarındada uygulana bilir bu sadece bir örnek dediğim gibi bu ve buna benzer bir çok firmanın geniş ürün yelpazeleri var
pratikte çalışmayı kolaylaştırıyor

aynı şey benimde başıma geldi
miele marka çamaşırmakina için tamirci çağırdım
çağırdığım teknisyenler dedilerki motor değişecek,beyin değişecek,vs.vs.
kısacası sen bir tane daha al dediler.

bende bunlara kızdım kendim tamir etmeye karar verdim nasıl olsa elektrik ,elektronik bilgimiz
az çok var

bütün devreleri örçtüm sağlam
motorunu söktüm bobinaj cıya götürdüm kontrol ettirdim

sadece >KÖMÜRÜ< değişti 15 ytl aldı

makina 6 aydan beri halen çalışıyor

bu teknisyenlere kaldıysak dedim yandık ne varsa eski ustalarda var

biraz övünmek gibi olmasın bizim gibilerde

yeni genç nesil yapamadımı hemen yenisi ile değiştiriyor

halbuki eski makinalar bunlardan kat kat sağlam

ben çamaşır makinasını 1981 de aldım halen kız gibi temiz çalışıyor

düşünseniz 27 yıl kullanmışım sadece 1 yıl depoda yattı

alacksanız miele marka alın başkasına bakmayın biraz fiyatı çok bahalı ama

her 2 senede bir makina değiştireceğinize 5000 ytl-6000 ytlyi gözden çıkaracaksınız.

alfa romeo arkadaş hangi uçları kısa devre yapacağız. sizin söylediğiniz mantıklı geliyor ama yanlış bir iş yapmamak açısından resim üzerinde tarif edebilirsen veya soldan 1. sagdan 3 . yü birleştir gibi tarif edebilirsen çok memnun olurum.

tek tek giren iki kablo var diyerleri gurup soketli tek tek olanları kısa bir süre kısa davre yap motor hızlı bir şekilde dönmesi gerekiyor
alfa romeo ' Alıntı:
role sadece ısıtma içindir kartın calıştıgına emin olman gerek . kartın tek tek giren soketlerini makinanı sıkma konumuna getirdikten sonra kısa devre yap motor hızlı bir dönüş yaparsa kartın arızalı yok hiç dönmüyorsa beyin arızalıdır

Çok teşekkür ederim alfa romeo arkadaş alttaki iki kabloyu kısa devre yaptım. motor yine çalışmadı.tek bir yer kaldı beyindeki kontaklar zarar görmüş olabilir.Geçerken bu işin toptancısı denecek bir yer vardı orada sordum 50 ytl istedi beynine ama istanbuldan temin edilmesi gerekiyormuş ama şartı eskisi olmadan yenisini getiremiyorlarmış.bakalım olmazsa yenisini talep edeceğiz.

bensana yollarım .adresini bildir yarın elinde fiatlarıda 30-35 ytl cıvarı

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,179
Kullanıcılar
449,944
Son üye
önder sem

Yeni konular

Geri