Şofben kademe sorunu

Baymak bt8000 ani su ısıtıcısı aldım. Şofbenimi 3 aydır sorunsuz bir şekilde kullanmaktaydım. Şofbenim bugün aniden 1 ve 2. kademelerde ışık vermemeye başladı. Yalnızca 2. ve 3. kademelerin arasında bir yerde ışık veriyor ve çalışmaya başlıyor. Suyu sorunsuz şekilde ısıtıyor. Deprem bölgesinde konteynırdayım arkadaşlar şofben kullanmaktan başka çarem yok.
Size tek bir sorum var. Bu tehlikeli bir durum mudur? yoksa bu şekilde devam edebilir miyim?
Neden birdenbire böyle yaptığına anlam veremedim.

Şofben anahtar açıkken suyu açmasığımız halde suyu ısıtırsa bir ihtimal kademe anahtarında sorun yaratabilir, diğer ihtimal kademe ayarı bozulmuş ya da kabloları çıkmış yada gevşemiş olabilir, bağzen de kademelerin iç kontaklarında arklardan kararma yaptığı için temassızlık oluyor bende yaşadım, açıp güzelce kazıyıp takınca çözülür. Hepsini göz önüne alıp deneyebilirsiniz

Şofben anahtar açıkken suyu açmasığımız halde suyu ısıtırsa bir ihtimal kademe anahtarında sorun yaratabilir, diğer ihtimal kademe ayarı bozulmuş ya da kabloları çıkmış yada gevşemiş olabilir, bağzen de kademelerin iç kontaklarında arklardan kararma yaptığı için temassızlık oluyor bende yaşadım, açıp güzelce kazıyıp takınca çözülür. Hepsini göz önüne alıp deneyebilirsiniz
Çok sağolun cevap için. Şofben işi biraz korkutuyor beni. Bundan dolayı kayıt olup konu açtım.

Forum istatistikleri

Konular
128,269
Kullanıcılar
450,088
Son üye
220808043so

Yeni konular

Geri