4 Eksen CNC USB Kontrol AKZ250 ve Slave eksen sorunu

Paralel port istersen yukardaki kartı kullanabilirsin elimde olacaktı 1 tane. Aldığım paraya yollarım Çinden almıştım. Ama USB 50 khz ve 400khz kartlarda var elimde. İstersen dener yollarım. Hafta sonundan önce olmaz ama.

Önce şu iki yöntemi bir deneyeyim. Olmazsa kartı geri verme yoluna gidicem. Oda olmazsa haberleşiriz @ramerturk .

Adım adım gidelim daha kolay olacak sanırım. Bence Slave axsis sorunu olmaması lazım.

1- 4. ekseni A olarak tanımladığında. A ekseninden hareket alabiliyormusun? (Slave falan yapmadan)
2- Hangi eksene slave olarak tanımlayacaksın?
3- Önce motorları boşta Deneyip kontrol ettinmi?

benim kullandığım kart bu gayet memnunum 5 eksen çalışmazsa bunu önerebilirim

kartın özellikleri biliyorsan iletirmisin veya tanıtıcı kaynak varmı?
5 eksen denedin mi ?? bi sonuç varmı?

Önce şu iki yöntemi bir deneyeyim. Olmazsa kartı geri verme yoluna gidicem. Oda olmazsa haberleşiriz @ramerturk .

kardeş iadeye gerek yok blendajlı m2 kablo ile sinyal girişlerini al ve paralel olarak çek kablo mesafesi aynı olmasını tavsiye ediyorlar bende uyguladım hiçbir sorun olmadı.. alarmları aktif edersen cok iyi olur sistemi kasmaz...benim makinada aynı senin ki gibi kolon tipi.. ama biraz ağır..yeni spindle geldi..hiç bir sorun yok bu anlamda.. ama bugun nazar değdiii:))

Kolay gelsin..

çalışma.jpg

Adım adım gidelim daha kolay olacak sanırım. Bence Slave axsis sorunu olmaması lazım.

1- 4. ekseni A olarak tanımladığında. A ekseninden hareket alabiliyormusun? (Slave falan yapmadan)
2- Hangi eksene slave olarak tanımlayacaksın?
3- Önce motorları boşta Deneyip kontrol ettinmi?

1- evet abi her eksini mach3 ün el cırcırı ile haraket ettirebiliyorum.
2- x eksenini slave olarak tanımlayacağım.
3- motorlarım şu an boşta. Henüz montajını yapmadım
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425321186.199995.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425321344.080786.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425321394.581380.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425321437.126633.jpg

Tmm X eksenin slave A axis seçince hareket alamıyormusun peki?

Maalesef alamıyorum

Bu kartların 3 eksenlisindede a ekseni için çıkışlar var ama kullanılır durumda değildir sadece aynı kartı kullandıkları için mecburen o çıkışlar var. Belki seninki 3 eksendir.

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri