4 Eksen CNC USB Kontrol AKZ250 ve Slave eksen sorunu

mach3 el cırcırı ile tüm motorlara müdahele edebiliyorum. Her eksen için slave denedim ama nafile

Akşam son olarak aşağıdaki gibi bir deneme yapıcam.Tabi 2 sürücülü halini. Umarım olur. Olmazsa kart değişimine gidicem.

Aklımda 3 tane kart var.

Planet CNC USB controller Mk2 (9 axis)
PMDX-126 Revision C
ve @asenyurt un tavsiye ettiği 5 Axis BOB

9hrXZ.png

büyük ihtimal bu şekilde çalışacaktır. ama ne kadar sağlıklı tabi bilemiyorum

Usb den bağlı kartlar mach3 programına bir ek ( plugin ) yapılmadan çalışmıyor.
Muhtemelen o ekte slave için eksik bir şeyler var.
Denemedim !!!
Bu demektir ki mach3 de usb için her kart makbul değil.
Denediğim kartlar içerisinde aşağıdakini bir çok kez sorunsuz kullandım.
Azıcık pahalı .

http://www.warp9td.com/

Akşam son olarak aşağıdaki gibi bir deneme yapıcam.Tabi 2 sürücülü halini. Umarım olur. Olmazsa kart değişimine gidicem.

Aklımda 3 tane kart var.

Planet CNC USB controller Mk2 (9 axis)
PMDX-126 Revision C
ve @asenyurt un tavsiye ettiği 5 Axis BOB

9hrXZ.png
Sorunsuz calisir blendaj sart.. kablo yakininda 3 faz motor kontaktor olmasin.. ayni besleme fazinda ufo veya resistansli bir isiticida olmasin...

Sorunsuz calisir blendaj sart.. kablo yakininda 3 faz motor kontaktor olmasin.. ayni besleme fazinda ufo veya resistansli bir isiticida olmasin...

Dostun tüm sistem zaten pano içeridimde. Tek yapmak istediğim Kontrol kartının XS ve XD çıkışlarından aynı zamanda hem X hemde A sürücüsüne sinyal yollamak.

GvmND3.jpg

Guzel dostum istersen 3 subhaneke bi elhamla yolla.. daha saglam olur sinyaller..:))):))

Istedigin sekilde yollaya bilirsin bi kural degil sadece cnczone da braid isimli amcamizin ( ayni kazim abi gibi biri ama antalyali degil) bunu kafaya takarak yaptigi arastirma sonucudur 2011 sendesinde okumistum...nacizene diyecegim diger konu kontrol kartini elinden geldigince smps trafo lamba gibi guc ceken ve harmanik distorşin yapabilecek cihazlardan uzak tutmak lazim..
Tabi proje senin projen istedigin sekilde yapabilirsin...

Şu an herhangi bir sıkıntı olmadan tek motor çıkışına 2 sürücü bağlarak çakma slave yaptım ve çalıştı.
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425406387.168124.jpg
ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425406427.470205.jpg

şimdi dönüyor gibi görünüyor ama tam testi makine y ekseni yürürken yap bence.

komparatör ile ölç
komparatör yoksa dijital kumpas vardır bir şekilde bağla, mesela 10mm y için ilerle diyip çıkan sonuca bak. sonuç tamamsa tamamdır

@asenyurt calibrasyon için gerekli ekipman var. İlgine teşekkürler.

Birde birşey dikkatimi çekti benim x dediğim eksene sen y diyorsun. Özel bir neseni varmı yoksa ben mi yanlış biliyorum.

ImageUploadedByKontrolKalemi.Com Mobil1425418567.278903.jpg

Forum istatistikleri

Konular
128,272
Kullanıcılar
450,098
Son üye
akaremir31

Çevrimiçi üyeler

Geri