analog ta kablo uzunluğu

3915

Üye
Merhaba arkadaşlar,

Analog olarak plc den invertör sürdüğümüzde, plc ile invertör arası max kaç metre olmalıdır. Deneyen arkadaşlar varsa yardımlarınızı bekliyorum.

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
evet arkadaşlar bende bu konuyu çok merak ediyorum.Mesela bir termokuplenin ısıya karşı tepkisini belli bir omaj değişkeni ile dönüştürücü kartına yollarken ( pt 100)gibi ,bu kart ile arasındaki mesafenin uzunluğu maksimum ne kadar olmalı?Yine bir 0-10 volt çıkış veren bir analog modülün milivolt hassasiyetini dahi hiç kaybetmeden ulaştıracağı maksimum mesafe nedir?

pt 100 için mesafede sorun yok kablo direncini sürekli kalibre eden bir sistemati 0-10v işin içine girince bende merak ettimm

Pt 100 için ben 100 metre üzerine çıktım, hiç bir problem olmadı, üstelik normal TTR kablo ile.

şaye analog bilgin 4-20 ma ise çok fazla sorun yok 50-60 metreye kadar sorunsuz kullanabilirisn.ama 0--10 volt ise 5-6 metre yi geçmeni tavsiye etmem.ne tür olursa olsun blendajı kablo kullan uzak mesafeler de kablo kesiti arttır ki daha düşük direnç olsun

evet battaldirican arkadasima katiliyorum 4.20 ma de sorun olmuyor ama 0-10 v da problem yasiyorsun bunun icin pt 100 lerde 0-10 4..2o ma cevirici kullanirsan sorun yasamazsin

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri