Arçelik 3340 Çamaşır Makinesi Kazan Çıkarılması

Kardeş teşşekür ederim dediğin gibi sorunu çözdüm. Yalnoz şöyle bir sorun var.. Yanılmıyorsam Çıkarmış olduğum telden bir tanede arka tarafta var. (Yani kazanın kasnak ve kayış tarafında) Peki kazanın arka tarfını nasıl açabilirim veya arkadaki bu teli nasıl çıkararım.. Şimdiden teşekkürler..

Kardeş teşşekür ederim dediğin gibi sorunu çözdüm. Yalnoz şöyle bir sorun var.. Yanılmıyorsam Çıkarmış olduğum telden bir tanede arka tarafta var. (Yani kazanın kasnak ve kayış tarafında) Peki kazanın arka tarfını nasıl açabilirim veya arkadaki bu teli nasıl çıkararım.. Şimdiden teşekkürler..
Makinanın arka tarafında bulunan kayışı çıkartıp kasnağı tutan vidayı sökerek kasnağı çıkartın.kasnak vida yeri zedelenmesin diye sert ağaç parçası kullanarak tambur milini rulmanla sıfır olana kadar çekiç kullanın.eğer tel kazanın alt kısmına düşerse kazanın altında bulunan siyah kazan çıkış hortumunu kazandan sökün ve teli çıkartın.Tel kazanın alt kısmına düşmezise makinanı ön duvarını sök kazan ön kapağı klipslerini tekrar sök ve tamburu tamamen çıkartarak tele ulaşman mümkün olabilecek.

şimdi ilk önce körüğü ön kapak tarafındanmı söktünüz yoksa kazana bağlı tarafından mı söktünüz kapak tarafından söktüyseniz körüğün kapakta geçme yeri var körük oraya oturuyor kapağın yuvasına geçire geçire körüğü giydirmelisiniz daha sonra körük telini üst taraftan başlayarak aşağıya doğru giydirip sağ sol ellerinizle yay kısmına kadar geldiğinizde aşağı sağ sol bastırarak oturtmalısınız biraz el becerisi ister
kazan tarafından söktüyseniz ve gidalı kelepçeli değilse komple yay gibiyse körüğü tutan o zaman işniz biraz daha zor çünkü o tam el becerisi ve güç istiyor umarım başarırsınız yüzmüş kuyruğuna gelmişsiniz yapamadığınız bi sorun olursa dilimizin döndüğünce yine anlatmaya çalışırız kolay gelsin

ben bunun videolusunu çekip koysam daha iyi olcak

Arkddaşlar kusura bakmayın ancak cevap yazabildim. Hasçel hocam sorunu anlattığın gibi çözdüm. Kasnağı çıkarttım. plastik takozla vurarak teli arkaya düşürüp aldım. Sorun kalmadı teşekkürler..

En kısa ve ucuz yolu iki rulman ve bir keçe değiştirmektir.Rulmanları bulmak zor değil.beyaz eşya parçacısı ve rulmancılardan temin edebilirsiniz.
Üstad ben bu konuya yeni dahil oluyorum kazanı söktüm lakin mil biraz incelmiş yani kazanı taktım ama ses yapıyor son sıkma ve kurutma yaparken . Mili rulmana uydurmak mümkün mü yoksa yeni kazan almalımıyım ?

Forum istatistikleri

Konular
128,434
Kullanıcılar
450,358
Son üye
Mss13

Yeni konular

Geri