arçelik 3486 kombi leydi Nasıl çalışır? Nelere dikkat edilmelidir

activebass

Üye
Merhaba öğrenci evimize bu oyuncaktan (arçelik 3486 kombi leydi) aldık ancak nasıl çalışır tam bilmiyoruz. Bilgisi olan var mI

Merhaba öğrenci evimize bu oyuncaktan (arçelik 3486 kombi leydi) aldık ancak nasıl çalışır tam bilmiyoruz. Bilgisi olan var mI
işinizi görecek görsel açıklamalı
f0yv.jpg

Allah razı olsun bakımcı abi. Biraz araştırdım ama bulamadım buna bim'den tuz aldık ( malum bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur misali eski fakat temiz makinemize gözümüz gibi bakıp hergün siliyoruz :) ) Ancak bu tuzu nereye koyacağımızı çözemedik :) biraz araştırdık makinenin içinde süzgeçin yanında beyaz kapaklı yer var oraya koyuluyor ancak orayı açtım ben içinde su var . Yanlışta yapmak istemedim. Yardımcı olursanız sevinirim selametle..

Allah razı olsun bakımcı abi. Biraz araştırdım ama bulamadım buna bim'den tuz aldık ( malum bakarsan bağ olur bakmazsan dağ olur misali eski fakat temiz makinemize gözümüz gibi bakıp hergün siliyoruz :) ) Ancak bu tuzu nereye koyacağımızı çözemedik :) biraz araştırdık makinenin içinde süzgeçin yanında beyaz kapaklı yer var oraya koyuluyor ancak orayı açtım ben içinde su var . Yanlışta yapmak istemedim. Yardımcı olursanız sevinirim selametle..
aynene oraya koyacaksın.içinde su olması normal sen deliğin içine tuzu koydukça su dışarı çıkar.ağzına kadar tuz doldur sonra kapağını sıkıca kapa.deterjan çekmecesi yanındaki kapağı sola çevir aç 1-2-3-4-5 diye yazılar ve ok işareti göreceksin.ok işaretini 2 yada 3 e getir.o bölümde yanda birde delik var orayada parlatıcı doldur.beyaz kapağı tekrar sağa çevir kapat.
3486.jpg

Son düzenleme:
aynene oraya koyacaksın.içinde su olması normal sen deliğin içine tuzu koydukça su dışarı çıkar.ağzına kadar tuz doldur sonra kapağını sıkıca kapa.deterjan çekmecesi yanındaki kapağı sola çevir aç 1-2-3-4-5 diye yazılar ve ok işareti göreceksin.ok işaretini 2 yada 3 e getir.o bölümde yanda birde delik var orayada parlatıcı doldur.beyaz kapağı tekrar sağa çevir kapat.
Ekli dosyayı görüntüle 14102

Bakımcı abi bugun tuzunu doldurdum. Parlatıcıda aldım içine koydum. Bide bimden makine kokusu aldım takmalı güzel koksun diye :) Ancak Bu parlatıcı haznesinden biraz kıllandım kaçak olup olmadığını düzgün çalışıp çalışmadığını nasıl anlayabilirim . Çünkü Doldururken cam kısmın Renginin değişmesini fark edemedim . Cevabın için şimdiden teşekkürler. Allah ölmüşlerine gani gani rahmet dirilerine uzun ömür versin. Selametle

Son düzenleme:
koku giderici yerine, salata yaparken kullandığın limonu çöpe atmak yerine limonun dış kabuğunu
parlatıcı yerinede elma sirkesi kullanabilirsin.
kaçak olmaz düzgün çalışmaz ise bardak üzerinde su lekeleri kalır.
amin.
o makinayada iyi bak.zira oyuncak değil arçeliğin bu işleri öğrendiği dönemlerde bosch firmasının arçeliğe patent sattığı süper ötesi bir makinadır.

koku giderici yerine, salata yaparken kullandığın limonu çöpe atmak yerine limonun dış kabuğunu
amin.
o makinayada iyi bak.zira oyuncak değil arçeliğin bu işleri öğrendiği dönemlerde bosch firmasının arçeliğe patent sattığı süper ötesi bir makinadır.
Vallahi Abi Elektrik - Elektronik Teknikeriyim (pano monitörlüğü dalı mezunuyum o bakımdan ev aletlerinden pek anlamıyorum ) şimdide mekatronik mühendisliği okuyorum ancak elimden geldiğince birşeyler yapmaya çalışıyorum :) Evde toprak hattı yoktu bulaşık makinesi ile çamaşır makinesine ve buzdolabına özel hat çektim birşey olmasın diye :) Tuşlarında kire bağlı hafif bi aksaklık vardı bu modellerde set üstü ocak olduğundan yağdan oluyormuş sanırım ( geri çıkarken takılıyordu yada yavaş yavaş çıkıyordu) pamuk ve alkolle soket aralarını güzelce temizledim 12 saat sonra taktım tuşları denedim takır takır çalışıyor maşallah . Sizin gibi saygı değer abilerimizin yardımı ile uzun süre kullanırız inşallah. Konu kilitlenebilir teşekkürler...

Sorun.jpg Abi bu aralıkta iken makine diiiit diye bir ses geliyor 5 sn sonra bir daha diiit diye bir ses geliyor bir sorun arz eder mi ?

amin.

Ekli dosyayı görüntüle 14112 Abi bu aralıkta ( Sol'daki çevirmeli program düğmesinde işaretli 2 nokta arasında ) iken makineden diiiit diye bir ses geliyor 5 sn sonra bir daha diiit diye bir ses geliyor 10 sn sonra bir daha bir diit sesi geliyor ancak makine yıkıyor bir sorun arz eder mi ? Sadece ses geliyor nedendir ? Yada bir parça arızalımıdır ? Eğer öyle ise memleketten gelirken getireceğim. Dilerseniz bu arazalı süreci videoya çekebilirim .

programda takılma oluyormu yoksa yıkayıp bitiriyormu? videoda iyi olur.

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri