Arçelik 5300 E

5300 ün fabrika ayarların dönmk için ana kart nasıl resetlenir

mekanik program şalterinin kontaklarından devreyi tamamladıgında ısıtıcınız devreye girecektir

Program cıhazı program akışında makinanın tüm konpanetlerinin işlevini kontrol eder .
test her başlangıcta otomatikman yapılmış olur .Arızalı parca varsa,arıza karşılıgı led yanıp söner

LED KONUMU ...................ARIZALI BOLGE

+su..............................su giriş arıza
narin durulamason ..........termostat
durulama son ................elkt modül
1400 d/dakika ................ısıtıcı
1000 d/dakika ................ntc
.700 d/dakika ................motor
sıkma iptal......................pompa

Servis programına geçmek için program cıhazının üzerinde boşta ikili soket girişini köprüleyiniz makina servis testine girecektir

LED............................BOZUK MALZEME

başla.........................ön yıkama ventil
ön yıkama..................ana yıkama(soguksu)
+su...........................ana yıkama(sıcak su)
kısa...........................ısıtıcı
narin.........................yuımuşatıcı
durulama son..............pompa
sıkma........................sıkma

............PROGRAM RASETLEME...........

**Başla/dur**butonu ile program durdurulur.**0**konumu seçilir ve**başla/dur ** butonuna basılarak program resetlenir.

ben programı degil ana kartı resetleyecektım acaba aynı işlemmi yapmam gerekir

1998 yılında arçelik 5300e çamaşır makinası aldım makinam bu seneye kadar hiç arıza yapmadı bu sene makinayı çalıştırdığımda ilk yıkmayı yapıp suyu boşaltıp programı bitirmiyor sıkma devir lambalarındaki sıkma yok lambası yanıp sönme gösteriyor ve program düğmesi programı bitirmeden arıza bildirimde bırakıyor...izmir teknik servisi çağırdık kart değişicek denildi ve değişti makina geldi 1ay sonra aynı arıza tekrarladı servis ücreti le birlikte 205 lira verdim ve hala makinam sorunlu sorun ne olabilir bilgi verirseniz sevinirim

1998 yılında arçelik 5300e çamaşır makinası aldım makinam bu seneye kadar hiç arıza yapmadı bu sene makinayı çalıştırdığımda ilk yıkmayı yapıp suyu boşaltıp programı bitirmiyor sıkma devir lambalarındaki sıkma yok lambası yanıp sönme gösteriyor ve program düğmesi programı bitirmeden arıza bildirimde bırakıyor...izmir teknik servisi çağırdık kart değişicek denildi ve değişti makina geldi 1ay sonra aynı arıza tekrarladı servis ücreti le birlikte 205 lira verdim ve hala makinam sorunlu sorun ne olabilir bilgi verirseniz sevinirim

izmir teknik servis diye bahsettiginiz servis yetkili arçelik servis olamaz .
olsa idi sadece pompa motoru hatası veren makinanızda kart degiştirip ,sizden alınan bedelleri talep etmezlerdi .sizin makinanız hata kodu olarak .

(Sıkma iptal ışıgının yanıp sönmesi......................pompa motoru hatası) veriyor.Pompa motorunuzu değiştirin/değiştirtin makinanız sorunsuz çalışacaktır

(Sıkma iptal ışıgının yanıp sönmesi......................pompa motoru hatası) veriyor.Pompa motorunuzu değiştirin/değiştirtin makinanız sorunsuz çalışacaktır << evet dediğiniz gibi yaptık pompa motorunu değiştirdik fakat 1yıkamadan sonra yine aynı gösterge yanıp sönüyor aynı arızayı veriyor birde makina 1gece dinlendikten sonra hiç sorunsuz yıkama yapıyor ama 2.yıkamayı yapmıyor arıza devam ediyor 1buçuk aydır uğraşıyom bu makinanın arızasını bulamadık bir türlü...ilginize teşekkür ederim

(Sıkma iptal ışıgının yanıp sönmesi......................pompa motoru hatası) veriyor.Pompa motorunuzu değiştirin/değiştirtin makinanız sorunsuz çalışacaktır<<< evet pompa motorunu değiştirdik ilk yıkama sorunsuz çıktı fakat 2. yıkamayı yapmadı arıza devam ediyor birde 1gece dinlendikten sonra makina yine sorunsuz çalışıyor 1buçuk aydır uğraşıyoruz makinanın sorununu çözemedik ilginize teşekkür ederim

Moderatör tarafında düzenlendi:
sizden hala cevap bekliyorum mümkünse bilgi alabilirmiyim sizden

sizden hala cevap bekliyorum mümkünse bilgi alabilirmiyim sizden

Pompa motorunu degiştirdiyseniz vede hata ortadan kalktı ise, ikinci yıkamada bu hatayı tekrarlaması ,ya tahliye hortumunuz ezilmiş su tahliye işlemi zamanında yapılamıyor yada su seviye şalterinizin hortumu tıkalı.

5300 ilk çalışmada yıkama motoru hızlı devire geçip duruyor. 700 lambası ikaz veriyor. tako muhtemelen sağlam. yeni motorla denedim aynı sorun. kartı değiştirdim. 3 yıkamadan sonra aynı problem. kartın üstündeki GBC30 nin üç bacağıda kısa devre.

5300 ilk çalışmada yıkama motoru hızlı devire geçip duruyor. 700 lambası ikaz veriyor. tako muhtemelen sağlam. yeni motorla denedim aynı sorun. kartı değiştirdim. 3 yıkamadan sonra aynı problem. kartın üstündeki GBC30 nin üç bacağıda kısa devre.
IRF 740 kullanın mekanik şalterle aşagıdaki motor kontrol kartına giden kablonun iki tarafınında içleri oksitlenmiştir sert bir fırça ile temizleyin

Forum istatistikleri

Konular
128,247
Kullanıcılar
450,056
Son üye
atas.27

Yeni konular

Geri