arçelik 5600e ç. makinesi problemi

sevgili dostum bemim 5600 makina içinene atılan kıyafetleri yırtıyor bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz teşekkürler..?

kazan körük lastiğini değiştirince çamaşırlarınızı yırtmaya devam ederse elinize bayan şorabı takın ve çamaşırları attığınız tamburu elinizi sürterek çapak kontrolü yapın.

kanyakın verdıgı test programını yaptıysan ve bu test adımında su alımı olurken makınenın motorununda dönmesı lazım eger donmeyım role sesını duymuyorsan buyuk ıhtımal kart arızalı.kartın uzerındekı trıyaklar aynısını bulman cok zor benzerlerınıde taksan işlev gormuyor.yınede tabıkı denemekte şans var.bu makıne arcelıgın blomberg fırmasını almadan once ıç pıyasaya verdıgı bır urundur. zaten bu makıneden sonrada fırmayı tamamen satın aldı.kart ınvenys yapımıdır.arcelık kartı getırmıyor artık.ama makınelerde en buyuk problem deterjan kutusunun sag tarafda olmasından dolayı kılıt gurubuna su akıtması ve kart patlatması.bırde bakmışsındır ama kart soketını ve motor soketını tekrardan bır kontrol et ıstersen.sıyah soket olucak yanlış hatırlamayorsam kartada grup olarak gelıyor zaten.bırde makınede sakınlıkla ntc degıstırme degerı farklıdır ve hıç bır yerde bulamazsın.kolay gelsın

Serhat Bey Arçelik 5600 e çamaşır makinesinin kömürünü nereden aldınız? Teşekkürler

Selamlar

arçelik 5600 e çamaşır makinemin motoru çalışmıyor , arıza kodu 006 yazıyor kodları biyerden buldum doğru motor arızası , motoru söktüm kömürleri bitmişti yenisini aldım taktım ayrıca motoru komple kontrol ettim sarımlarda yanık yok montajı yaptım kayışlı ve kayışsız olarak denedim ama tam su alıp tamburun dönmesine başlıyacakken tekrar siren ötüyor ve arıza veriyo beyini resetlemek mi gerekiyor veya kartta arıza olabilirmi ancak su alırken karttan role sesleri geliyo sanırım karttan değil yardımcı olursanız çok sevinirim

not: kartın fiyatı 210 lira motoru sormadım ama tamir olsa bile az bişey tutacağını sanmıyorum konu hakkında bilgili olanlar sizce yeni bi makinemi alma zamanı geldi ne dersiniz ?

Kapak menteşesi haricinde tüm elektriksel ve mekanik parçaları var

Selamlar

arçelik 5600 e çamaşır makinemin motoru çalışmıyor , arıza kodu 006 yazıyor kodları biyerden buldum doğru motor arızası , motoru söktüm kömürleri bitmişti yenisini aldım taktım ayrıca motoru komple kontrol ettim sarımlarda yanık yok montajı yaptım kayışlı ve kayışsız olarak denedim ama tam su alıp tamburun dönmesine başlıyacakken tekrar siren ötüyor ve arıza veriyo beyini resetlemek mi gerekiyor veya kartta arıza olabilirmi ancak su alırken karttan role sesleri geliyo sanırım karttan değil yardımcı olursanız çok sevinirim

not: kartın fiyatı 210 lira motoru sormadım ama tamir olsa bile az bişey tutacağını sanmıyorum konu hakkında bilgili olanlar sizce yeni bi makinemi alma zamanı geldi ne dersiniz ?
Aradan çok zaman geçmiş ama. Benim çamaşır makinem de 5600 E Ben,m makineninde kapak menteşesi kırıldı. Parçayı bulamadım. Senin makinayı değiştireceksen kapak menteşesini ben alabilirim. Veya makineyi sana satayım ben yeni makine alırım.

Forum istatistikleri

Konular
128,327
Kullanıcılar
450,170
Son üye
billurwan

Yeni konular

Geri