Arçelik, Beko Çamaşır ve Bulaşık Makinaları Test Programı

E1 :su giriş hatası
E2: Aquastop taşma hatası
E3: Pompa hatası
E4:Isıtıcı hatası
E5:NTC hatası
E6:Motor termik veya tako arızası
E7: Programcıhazı hatası
E9:Motor triyak'ı kısa devre

Teşekkürler Alfa.

Yapabileceğim bir şey var mı? Yoksa servis mi bulmam gerekiyor?

kaynak kotlu arkadaşımız bulundugunuz şehirde.
Umarım sizlere yardımcı olacaktır, bu tür hatalarda uzman bir kardeşimizdir

Tamam Alfa teşekkürler, aynı şehirde olduğumuz Kanyak' ın mesajımı görmesini bekliyeceğim o zaman.

Osman bey Ben eskişehirden Ekrem. Ürününüz Pompa hatası veriyor. Pompa filtreniz de tıkanmış olabilir. Öncelikle Sağ ön de bulunan Pompa filtrenizi temizlemenizi tavsiye ederim. İçine yabancı madde kaçtığı taktirde su tahliyesi yapılamıyacağı için. pompa arızası vermiş olabilir. Şayet temiz ise Pompa motorunuz arıza yapmış olabilir. PC düğmesini " su bosaltma " konumuna getirilir. " Start " butonuna basıldığında su bosaltma adımı gerçeklesir. (2 dak.). Bu esnada pompa motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edin. en azından sesinden anlarsınız. Şayt pompa motorunuz çalışmıyor ise değişmesi gerekli. İthal ve demode bir ürün olduğu için pompa temini zaman alır. malzeme fiatı 40 tl.

Çok teşekkür ederim tüm yanıtlayan arkadaşlara. Özellikle Ekrem hemşehrime.

Temizlik yapıldı, deneme yapıldı ve sorun haloldu.

Uygun bir zamada emktar bulaşık makinamız leydi 170 ile ilgili arızayı ve bulduğum komik çözümü paylaşacağım.

Yardımlarınızla komikliğe son verebiliriz diye düşünüyorum.

Saygı ve sevgilerimle.

Rica ederim Osman bey Herzaman buradayız

İş güçten (ihmalkarlık da var elbet) vakit bulup sözünü ettiğim komikliği ancak yazıyorum.

İlk fişe takılmasından sonra 20 yıla yaklaşan ömründe bir kaç kez servis gördü elbette.

Yaklaşık bir yıl önce gelen servis "bir daha bizi çağırmayın gidip yenisini alın" demiş.

Gelelim soruna ve teşhisime.

Teşhisim, su aldığı mekanizmada ya da kanalda kireçlenme olduğu için yeteri kadar su alamıyor. Yazılımında "su seviyesi yeterli değilse yıkamaya devam etme" ya da benzeri bir emir olmadığı için suyu yeterli olmamasına rağmen yıkamaya başlıyor. Bozbulanık bir şey oluyor. Durulama suyu yeterli olmamasına rağmen durulama yapıyor ve kurutmaya başlıyor. Sonuç gereği gibi yıkanmamış bulaşıklar ile program bitiyor.

Gelelim komik çözümüme.

Mademki kendisi yeterli suyu alamıyor ben de kapağını açıp dışarıdan su koyuyorum. Sonuç gayet güzel yıkanmış bulaşıklar.

Ne dersiniz?

Bu şekilde devam mı edeyim? Yoksa 20 seneden sonra hala yapacak bir şeyler var mı?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Emektarınız elbetteki eski günlerine dönebilir.
Muhtemelen su deponuzun girişindeki daralan kısımda kireçlenme ve daralma oluşmuş veya tuz kabınızda tıkanma olumuş olabilir.

Kendinizin yapabilecegi bir onarım degil atölye ortamında yapılması gerekli .Siz uzun süre daha cıhazınızdan verim alabilirsiniz.

Son düzenleme:
mrb beko 3503 py bulaşık makinesi devre şeması lazım bana gönderebilirmisizzz

Forum istatistikleri

Konular
128,393
Kullanıcılar
450,277
Son üye
Hzomero

Yeni konular

Geri