Aralıklı atan kakr

highflyeer

Üye
merhaba aralıklı olarak kaçak akım rolesi atıyor günü saati sabit değil sigortaları tek tek kaldırdım denedim atma olmadı. multimetre ile prizden toprak hattı değerini ölçeyim dedim değdirdiğim anda aşağıdaki sayaç kaçak akım roleside attı bu neden olmuş olabilir ??sayaca gittiğimde rolenin tam sabit olmadığını gördüm fakat cesaret edip yerine oturtamadım sabit olmaması bi olumsuzluk yapar mı?

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Günaydın Kolay gelsin
Eğer multimetreyi doğru kullanıyorsan kakr atmaması lazım priz bağlantılarında ve ya kablo izolasyonunda problem olabilir.

merhaba aralıklı olarak kaçak akım rolesi atıyor günü saati sabit değil sigortaları tek tek kaldırdım denedim atma olmadı. multimetre ile prizden toprak hattı değerini ölçeyim dedim değdirdiğim anda aşağıdaki sayaç kaçak akım roleside attı bu neden olmuş olabilir ??sayaca gittiğimde rolenin tam sabit olmadığını gördüm fakat cesaret edip yerine oturtamadım sabit olmaması bi olumsuzluk yapar mı?

Geçmiş olsun .

Özellikle kaçak akım rölesi işinde uzman elektrikci bulmanız .

Sayaç yerinin net çekim çeşitli fotolarını yayınlamanız .
Kaçak akım rölesi dediğinizin ürünün tırnağı siğorta rayından çıkmış ve kabloyu tutan klemens vidalarıda gevşeklik olabilir .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....

Geçmiş olsun .

Sayaç yerinin net çekim çeşitli fotolarını yayınlamanız .
Kaçak akım rölesi dediğinizin ürünün tırnağı siğorta rayından çıkmış ve kabloyu tutan klemens vidalarıda gevşeklik olabilir .

Kolay Gelsin Sağlıcakla ....
teşekkür ederim gün içinde resim eklerim.
sayacın olduğu yerdeki elektriği kesme şansım varmı tırnağı yerine güvenle oturtmak için ve vidaları sıkmak için.

Kaçak Kım Atma sebebini araştırması için ve sayaç girişindeki rölenin sabitlenmesi için elektrikçi çağırmanız daha uygun olur

Moderatör tarafında düzenlendi:
peki sabit durmamasının atmasıyla bi ilgisi var mı ?

Kaçak akım rölesi atma tam hikayesi ?
( örneğin tadilatlar , cihazlar , temizlik nem vs gibi )
Atan kaçak akım rölesi sayaç yanı ise arıza sayaç yanına kadar ilerleme durumu .
Başka atan varmı ?

İş güvenlik önemleri alarak ( sayaç ana siğortasından enerjiyi keserek + eldivenle + diğer ? )

Sayaç panosunun ve siğorta kutusunun ( tüm kullanılan ürünlerin ve kablolarınında gözükür hali ile ) yerinin net çekim çeşitli fotolarını yayınlamanız .
+

Fotolara bakarak belki elektrikci çağırdığınızda başka ürünlerinde değişimi ilavesi olabilir
Tümü tesisat elden geçmiş olur . ( sadece kaçak akım rölesi için değil )

Bilğilendirmek amacıyla ... ( arkadaşlarında yorumlarıyla !!! )

Kolay Gelsin , Sağlıcakla ....

bir buattan priz almıştım bir başkasınada klima bağladım bunlardan olma durumu olur mu?

Forum istatistikleri

Konular
128,394
Kullanıcılar
450,279
Son üye
tesla444

Yeni konular

Geri