Ariston AB104X Margarita 2000 Çamaşır Makinesi Motor Arızası

Bide taktıgim kömürler biraz küçük geldi biraz ensiz sorun yaratırmı

Orijinal kömür kullanmazsanız probleminiz devam eder

Eski kömürlerin boyu 1.5 cm idi kaç cm olması lazım ustam

Son düzenleme:
F2 sorununda tam olarak ne olur

F2 sorununda tam olarak ne olur
motor kilitli tako açık devre veya kısa devre veya kart soketlerinde temassızlık .
voltaj düşüklüklerinde de [F-2 ]hatası verir
kömürlerin her 5 yıl da bir değişimi mutlaka yapılmalı
kömür boyutları 40 mm dir

Son düzenleme:
Yani sorun sadece motordamı kartta sorun olma ihtimali varmıdır bide motorun düzenli calismasi için kömürlerin boyutunun en az kaç cm olması lazım ustam tako tamiri kaça mal olur

Yani sorun sadece motordamı kartta sorun olma ihtimali varmıdır bide motorun düzenli calismasi için kömürlerin boyutunun en az kaç cm olması lazım ustam tako tamiri kaça mal olur
1- 1.5 cm boyutundaki kömür bitmiş kömürdür.
tako bobin değişimi motor tamircisine siz götürürseniz 20 tl tamirci götürüp yaptırıp montajını yaparsa 50-80 tl arasında yaptırılabilinir
kartınızda sorun olup olmadığı motorunuzun sağlamlığı kesinleştikten sonra anlaşılabilinir

Teşekkür ederim ustam peki bu arıza kodunu nasıl anlarız ben yanlismi tespit ettim acaba ben makinayı programa ayarladım sonra su aldı sonra motor hızlı bir şekilde bir kaç saniye döndü sonra hemen suyunu boşaltıyor ve program düğmesi sürekli dönüyor ve önündeki isik iki kere pespese yanıp sönüyor sonra biraz bekleyip yine iki kere yanıp sönüyor ve böyle devam ediyor bu sirada makinanin hala su bosalt ma motoru çaliaiyor

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,257
Kullanıcılar
450,080
Son üye
Yusuf02p

Yeni konular

Geri