Ariston AB104X Margarita 2000 Çamaşır Makinesi Motor Arızası

Ustam ben takoyu tamirciye götürdüm sağlam dedi kömürlerden f2 arızası olusurmu

motor kilitli tako açık devre veya kısa devre veya kart soketlerinde temassızlık .
voltaj düşüklüklerinde de [F-2 ]hatası verir
kömürlerin her 5 yıl da bir değişimi mutlaka yapılmalı
kömür boyutları 40 mm dir
Her hata mutlaka malzeme bozukluğu anlamına gelmez motorunuzun herşeyinin sağlam olduğuna inanıyorsanız geriye motorunuzu kontrol eden kart vede kontrol gerilimlerini ileten kabloların kalıyor . Ek yerlerindeki temassızlık yapabilecek olası yerleri dikkatlice incele hala sonuç alamaz isen kartını ve motorunu bana kargola. Sana test edeyim

Teşekkür ederim ustamda makinanaın kartında iki tane küçük yanık var hani şu iki bacaklılar varya küçücük onlar . onlardan olurmu

Ustam ben takoyu tamirciye götürmüştümya tamirci takoyu bir yere taktı ve ışık yandı ve sağlam dedi beni yolladı sizce sağlammıydı kısa yada açık devre olunca ışık yanarmıydı lütfen yardımcı olun

Ustam ben takoyu tamirciye götürmüştümya tamirci takoyu bir yere taktı ve ışık yandı ve sağlam dedi beni yolladı sizce sağlammıydı kısa yada açık devre olunca ışık yanarmıydı lütfen yardımcı olun
Tako bobini bildiğin düz tel mantığında yani devrede kopukluk yoksa lamba yanar, aynı testi sen de yapardın. İlk yapman gereken soruna karttaki arızalı elemanları fotolayıp eklemekti hala eklememişsin.

By lent ben şuan başka yrdeyimde ilk işim bu akşam gidince fotoyu paylaşmak YARDIMınız için tesekkürler

Tako bobini bildiğin düz tel mantığında yani devrede kopukluk yoksa lamba yanar, aynı testi sen de yapardın. İlk yapman gereken soruna karttaki arızalı elemanları fotolayıp eklemekti hala eklememişsin.
ABim selamlar onu lampa ile teste nasil vere bilirim.Bu konuyu bilmiyorum

ABim selamlar onu lampa ile teste nasil vere bilirim.Bu konuyu bilmiyorum
Kardeşim arkadaşım naptın :( bildiğin basit lamba devresi, anahtar yerine bobin koy kesik ise lamba yanmaz, haaa lamba deyince alangirli bi şey farklı bir lamba farklı test düşündüysen bilemem.
RsbDiUdDoCfL2rNW1vXRKU6yJIXdzl23z5B1mzVkdxfpGNGxF_.gif
:)

Ustam ben fotoyu paylaşamadım lütfennyardım

Forum istatistikleri

Konular
128,242
Kullanıcılar
450,050
Son üye
denizlerdendeniz

Yeni konular

Geri