Buzdolabı ekran dereceler kendiliğinden değişiyor

Mrtoksz

Üye
Arçelik nofrost 5094 nf xl buzdolabının dijital ekranda alt kısım derecesi sürekli değişiyor ve bip sesi geliyor. Kapısını açınca ses kesiliyor kapatıyorum tekrar başlıyor. Ekran hiç bir ikaz işareti ve hata kodu yanmıyor. Nedeni ne olabilir acaba

Ekli dosyalar

• IMG_20220824_120344.jpg
    IMG_20220824_120344.jpg
    127.3 KB · Görüntüleme: 60
Kapı switchi sanki ters çalışıyor. Kapı anahtarını kapıyı açıp elle dener misiniz? iç lamba ve varsa fan kapıyı kapatınca çalışıyor mu duruyor mu?

Açıyorum kapısını ışık yanıyor elimle basıyorum switch ışık sönüyor dolap çalışıyor bip sesi başlıyor yine . Bazen kesiliyor bip sesi 2 saat felan çalmıyor yine başlıyor

Bip sesi kesik kesik mi sürekli mi?

Bu cihazın kartındaki kapasitörler şişince bu benzeri arıza oluşabiliyor.

Dolabın arkasında üstte bir kart olacak. Orayı açıp kartı resimleyebilir misiniz?

Kesik kesik geliyor bip sesi ekrandaki sayılar değiştikçe bip sesi geliyor. Sinir bozucu bir hal aldı gece uyutmuyor servis geldi elini degdirmedi ekran kartı bozuk dedi gitti.

Ekli dosyalar

• IMG-20220823-WA0002.jpeg
    IMG-20220823-WA0002.jpeg
    170.9 KB · Görüntüleme: 87
Kesik kesik geliyor bip sesi ekrandaki sayılar değiştikçe bip sesi geliyor. Sinir bozucu bir hal aldı gece uyutmuyor servis geldi elini degdirmedi ekran kartı bozuk dedi gitti.

Bu farklı bir modelmiş. Bilgim dışında. Belki diğer arkadaşlar yardımcı olacaktır.

Teşekkür ederim. Peki gösterge kartı bozuk ise eğer nerden alabilirim. Bu cihazların parçalarını satan bir yer önerir misiniz. Ben birkaç yer aradım ama elimizde yok dediler

Denedim okudum onları daha önce ama bir çözüm çıkmadı

Yetkili serviste bulunur muhtemelen ama pahalı olacaktır. Özel servislere bakmak lazim.

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,046
Son üye
premier92

Yeni konular

Geri