buzdolabı hakkında yardım edersenız sevınırım.

saygı değer ustalarım.bu gün incelemek üzere buzdolabını terminal kutusunu açtım fişe taktım 1 nolu klamensın arkası boştu 2 nolunu röleye gidiyordu 3 nolu klamensınde termiğe gidiyordu.fişi düz şekilde taktım 1 ve 3 nolu klamenste eklktrik yoktu 2 noluda vardı.fişi ters cevirdim 1 ve 3 te elektrik geldi 2 de yoktu.termostat bağlantısı yapılmış faz girip faz çıkmışlar benım anlamadığım fiş düzken neden 1 ve 3 te elektrik olmadığı 1. klamensten termostatın beslenmesi gerekir 3 tende çıkışı termiğe giriyor.

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
1 nolu 2 nolu dıye yazmışşsın ama kimse birşey anlamıyor ki.resimini çekip koyarsan yardımcı olalım.görmeden nasıl yorum yapalım

1 nolu termınal genelde kahwe rengı dır ve arkası bostur cunku termostata gıdıp sıyah olarak termıge gerı döner ve 3 e montajlıdır 2 no mavı we ortaktır heryere gıder role fan lamba vs

Forum istatistikleri

Konular
128,319
Kullanıcılar
450,156
Son üye
oguz24

Yeni konular

Geri