CNC Router Tasarımım İçin Bilgi Eksikleri

Sanırım gress daha fazla talaş tutacaktır, ince yağ avantajlı olabilir.

Su + kimyasal soğutma için iyi çözüm ev/oda şartlarında olmasa:(

Tablam hareketli, su giriş/çıkış bağlantıları sıkıntılı, ayrıca su kullanımı için özel bir çalışma ortamı gerekir diye düşünüyorum.

Tepsi kullanınca mengeneyi (veya parçayı) tablaya nasıl bağlayacaksınız? Tepsi de olsa sıvı kısmen etrafa yayılabilir.

Son düzenleme:
Mengenin 8 vida bağlantı deliği tepsiye açılır.İnce contalar bu deliklere yeleştirilir. Mengene vidaları bu delikten geçirilip tablaya bağlanır. Yani tepsi arada sıkışmış olur. Ama hareket tablada zaten olmaz bunlar. Tabla altında olması gerekir tepsinin hareketlide....

Videyodaki örnek 70W, 70 lt/dk hava verebiliyor, 60 lt/dk kapasiteli olan benzeri 185 Tl'ye satılıyor

TR'de satılan bu kompresörün (Boyu ACQ-005 220V) benzerinin iç yapısı;
youtube E979DET0ZHY videyosunda görülebilir.

DC ve farklı motor yapısında olan modeller de var ve daha verimli gözüküyor. Örneğin yaklaşık aynı fiyatlardaki Boyu ACQ-906 12V modeli ile karşılaştırırsak (1 bar = 0.1 MPa);

_________________ Boyu_ACQ.png

____________ACQ-906__________ACQ-006
Ölçüler: ____ 223x110x133mm___196x106x127mm
Volt: ________DC12V___________AC230/115V
Güç: ________60W_____________70W
Basınç: ______0,12MPa_________0,030MPa
Hava çıkışı:___120L/dk min_____60L/dk min
Ağırlık: ______3kg_____________3kg

Boyu ACQ-906'nin benzerinin iç yapısı;
youtube OPV5lTPMtKE videyosunda görülebilir.
Motor yapısındaki farklılık nedeni ile gürültü seviyesinde önemli fark (?) olabilir. 12V-5A olması gerekir, pano olarak eski bilgisayar kasası kullanılırsa, kasanın güç kaynağından da beslenebilir.

Şu bilgisayar kasasından CNC panosu yapma işi baya zor. Ben denedim kasa elimde kaldı. Şu an pano sunta üzerinde. Ayrı güç kaynakları vs kullanılıyorsa sığmaz. Aklınızda bulunsun. Şöyle büyük bir pano arıyorum ama bulamadım.

Şu bilgisayar kasasından CNC panosu yapma işi baya zor. Ben denedim kasa elimde kaldı. Şu an pano sunta üzerinde. Ayrı güç kaynakları vs kullanılıyorsa sığmaz. Aklınızda bulunsun. Şöyle büyük bir pano arıyorum ama bulamadım.

Her sürücüye ayrı güç kaynağı falan kullanıyorsan 500x600x200 ölçüsünde bir pano olmalı ama plastik alma sac al.

Valla o bile yetmiyorum.90x80x20 filan olması lazım bana rahat rahat.

Nasıl yetmez abi. 3 tane 48V smps, 4 tane m542, Spindle sürücü AKZ250 yayıla yayıla sığdı benimkine :)

Merhabalar tasarimimi gözden geçirdiğim şu günlerde aklimda bir soru var.
Bildiğimiz linear arabalar altinda destek olduğunda yük taşımada sıkıntı yaşamıyor. Peki altinda deatek olmadan yani ters bir şekilde yük taşıma kabiliyeti nedir?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,396
Kullanıcılar
450,282
Son üye
emrekrtd11

Yeni konular

Geri