CNC sorunu

57bygh.jpg

Black (Siyah) A+
Green (Yeşil) A-
Yellow (Sarı) Boş

Red (Kırmızı) B+
Blue (Mavi) B-
White (Beyaz) Boş

ramerturk, asenyurt ve rogirogi ilgilendiginiz icin cok tesekkurler. sorunu cozduk sayenizde. dediklerinizi aynen yaptim ek olarak şunu farkettim bu ise yeni basliycaksan isletim sistemin kesinlikle windows xp olmali.

KontrolKalemi Mobile ile gönderildi.

asenyurt hocam el yapimi cnc 3 projesinde gecen m8 mil tornaci dilinde metrik 8 demekmi ?

ramerturk, asenyurt ve rogirogi ilgilendiginiz icin cok tesekkurler. sorunu cozduk sayenizde. dediklerinizi aynen yaptim ek olarak şunu farkettim bu ise yeni basliycaksan isletim sistemin kesinlikle windows xp olmali.

Sorun nerde çıktı konuyu takip edenler böyle bir durumda nerde arasın sorunu?

Sorun nerde çıktı konuyu takip edenler böyle bir durumda nerde arasın sorunu?

cnc icin kullanicagim bilgisayarda windows 7 yukluydu, mach3 u bilgisayara ilk yuklediginizde birde sanal bir surucu yuklemis oluyorsunuz aygit yoneticisinde gorunuyor. yani bu olmasi gereken :)

iste bu surucu windows 7 (32bit)de bu mach3 le birlikte yuklenmiyor. muhtemelen windows 8 ve vistadada durum ayni olur.

bu nedenle benim gibi yeni baslayan arkadaslara "hangi karti kulanirsan kullan ama isletim sistemini muhakkak xp kullan"

bu tecrube bana 2ay gecikme + 50$ a mal oldu...

Win7 Win8 bütün vers. Mach3 çalışır. Bu gibi durumlarda Mach3 klasörü içinde DriverTest.Exe dosyası ile driver yükleyip yükleyemediğinizi test edebilirsiniz.

step motorların sargı uçları boşta iken uçlarını kısa devre ettiğinde rotoru döndüremezsin frenler. sogutucuların altındaki fet,transistör yada mosfet hangi yarı iletken kullanılmışsa sağlamlık kontrolü yap derim.

Win 7 ve 8 de ilk dağıtılan derlemelerinde mach3 çalışmıyor. Ama güncelleme yapılmış veya hali hazırda güncel versiyon yüklenmiş pclerde mach3 çalışıyor. Özellikle windows lisans sorunu yaşamak istemeyenlerin kullandığı ücretsiz dağıtılan geliştirici sürümlerindede mach3 sorun çıkartıyor

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
128,242
Kullanıcılar
450,051
Son üye
Rezly

Yeni konular

Geri